08.03.2017/20:57

Zaostrza się spór Grupy Hortex z byłymi właścicielami firmy Ren

Władze spółki Hortex Holding wystosowały oświadczenie w sprawie postanowienia Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 7 marca 2017 r  i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat przejęcia spółki Ren przez byłych  właścicieli, czyli rodzinę Pyłków. Poniżej pełna treść oświadczenia.

„W związku z dochodzącymi do nas licznymi sygnałami o rozsiewanych od dnia wczorajszego na rynku przez byłych właścicieli Ren plotkach na temat rzekomego „wygrania sporu z Hortex i przejęcia spółki Ren przez byłych właścicieli” stanowczo wyjaśniamy, że są to informacje całkowicie nieprawdziwe i niezgodne z istniejącym stanem faktycznym oraz prawnym.”

„W dniu 7 marca b.r. Sąd Apelacyjny w Lublinie jedynie uchylił postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia, które Grupa Hortex uzyskała w kwietniu 2016 roku w związku z toczącym się obecnie przed sądem sporem (z powództwa Grupy Hortex) o ustalenie, że odstąpienie od transakcji przez byłych właścicieli było nieważne i nieskuteczne oraz, co niezwykle istotne,  przekazał sprawę do Sądu I instancji celem ponownego jej rozpatrzenia. Wobec braku zastrzeżeń Sądu Apelacyjnego co do samej zasadności roszczeń Grupy Hortex, uzasadnione jest założenie, że sąd I instancji ponownie udzieli nam zabezpieczenia.”

„Zawisły przed sądem spór z powództwa Grupy Hortex o ustalenie był między innymi podstawą do oddalenia przez KRS wniosków byłych właścicieli o dokonanie zmian we wpisach dotyczących właściciela udziałów w Ren i członków jej władz, w tym zarządu.  Właścicielem spółki Ren jest i pozostanie Grupa Hortex, a spółką zarządza powołany przez Grupę Hortex zarząd z prezesem Remigiuszem Czerneckim na czele.”

„Równocześnie informujemy, że sądy w Lublinie i Warszawie oddaliły prawomocnie wnioski o zabezpieczenie roszczeń wobec Grupy Hortex składane przez byłych właścicieli. Sąd Apelacyjny w Warszawie w uzasadnieniu orzeczenia jasno wskazał, że w związku ze zgłoszonymi byłym właścicielom roszczeniami Grupa Hortex miała prawo zatrzymać kolejne transze zapłaty za udziały i obniżyć cenę. Tym samym w opinii Sądu nie powstały żadne roszczenia byłych właścicieli i nie mieli oni prawa odstąpić od transakcji.  Jesteśmy przekonani, że analogiczny wyrok zapadnie w toczącym się z naszego powództwa postępowaniu przed sądem w Lublinie, które to postępowanie  pełnomocnicy rodziny Pyłków, starają się jak dotąd za wszelką cenę opóźniać.”

„Spółka Ren prowadzi normalną działalność operacyjną, a rozsiewane przez byłych właścicieli plotki traktować należy, jako działania mające na celu wprowadzenie zamieszania na rynku, destabilizację sytuacji spółki Ren oraz zaszkodzenie jej renomie, dobremu imieniu i interesom, a tym samym jako działania mające znamiona czynów nieuczciwej konkurencji. Grupa Hortex nie omieszka podjąć stosownych kroków prawnych w stosunku do osób dopuszczających się takich czynów, jeżeli nie zostaną one natychmiast zaniechane.”

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • ~JaWiem 26.06.2017

    Po prostu Pyłki to złodzieje.

  • tedek 15.06.2017

    Pyłki to bezwzględni i trudni ludzie.

  • Michal 09.03.2017

    witamy w Polsce. wszyscy kradną

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.