06.02.2017/14:18

Zarobki pracowników wielkich sieci handlowych na Śląsku

Śląska mutacja portalu NaszeMiasto.pl sprawdził zarobki pracowników największych sieci handlowych z tego regionu. Ile zarabiają na Śląsku pracownicy takich sklepów jak Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Kaufland czy IKEA?

Biedronka

Biedronka zaoferowała nowym pracownikom 2300 zł brutto, kasjerzy pracujący co najmniej trzy lata otrzymują tam o 300 zł więcej. Wszyscy pracownicy sieci Biedronka są także objęci systemem premiowym. W ciągu ostatnich ośmiu lat dzięki regularnym podwyżkom wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%. Pracownicy otrzymują ponadto jeden z najbogatszych pakietów socjalnych na rynku.

Lidl

Od 1 marca 2017 roku sieć oferuje nowo zatrudnionym pracownikom od 2550 do 3300 zł brutto w zależności od lokalizacji sklepu. Po dwóch latach zarobki te jednak wzrastają. Wtedy pracownik obsługujący kasę może liczyć nawet na 3000 do 3800 zł brutto. Menedżerowie sklepów w Lidlu mogą z kolei liczyć na zarobki od 4400 zł do prawie 7000 zł brutto.

Kaufland

Podwyżki płac dla pracowników zapowiedział niedawno także Kaufland. Zmiany mają wejść w życie 1 marca. Nowy pracownik otrzyma na początek 2600 zł brutto, a po półrocznym stażu zarobi o 100 zł więcej. Kolejne przepracowane sześć miesięcy zapewni mu następną podwyżkę Gdy pozostanie w firmie dalsze 12 miesięcy, otrzyma kolejne 100 zł brutto więcej.

Tesco

Zarobki pracowników hipermarketów nie są tak dobre jak pracowników dyskontów. Najlepiej na tle konkurencji, według dostępnych danych jest w Tesco. W tej sieci po pół roku pracy kasjer może liczyć na 2295 zł brutto. Dodatkowo pracownicy Tesco mogą liczyć na darmowe badania lekarskie i bony świąteczne.

Auchan

Hipermarket Auchan oferuje na 2000 zł brutto według danych z serwisu GoWork.pl, gdzie na ten temat wypowiadali się pracownicy.

Carrefour

Carrefour oferuje 2000 zł brutto według danych z serwisu GoWork.pl. Niskie zarobki w pracy rekompensować mogą jednak dodatkowe korzyści, jak wyprawki i prywatna opieka medyczna dla kasjerów w Carrefour.

(źródło: slaskie.naszemiasto.pl)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.