31.03.2020/13:29

Zarząd LPP obniża zarobki do 1 zł w związku z pandemią koronawirusa

Członkowie zarządu LPP, właściciela takich sieci jak Reserved, Sinsay, Cropp i Mohito, zgodzili się na obniżenie swoich wynagrodzeń do symbolicznej kwoty 1 zł w związku z pandemią koronawirusa - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak wskazano, nowa wysokość wynagrodzenia obowiązywać będzie od kwietnia 2020 r. "do momentu uznania przez zarząd LPP, że sytuacja finansowa spółki jest bezpieczna i przewidywalna".

Jako przyczynę obniżki pensji wskazano bezpośrednio "trudną sytuację ekonomiczną w gospodarce światowej oraz trudne do przewidzenia perspektywy wyeliminowania skutków kryzysu pandemii".

Przypomnijmy, że w poniedziałek zarząd LPP zarekomendował radzie nadzorczej i walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy, by nie wypłacić dywidendy z zysku za 2019 r.

Jak uzasadniono, podejmując taką decyzję zarząd spółki kierował się "dobrem pracowników i chęcią utrzymania miejsc pracy oraz zapewniania płynności finansowej spółki, w aktualnej trudnej sytuacji rynkowej, wywołanej epidemią koronawirusa".

Jeżeli LPP nie wypłaci dywidendy, będzie to pierwszy taki przypadek od 2009 r. W 2019 r. na dywidendę przeznaczono ponad 110 mln zł.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • przedsiebiorca 07.04.2020

  Tak powinno wyglądać właściwe zarządzanie firmą.

 • BigDeal 03.04.2020

  Tyle zarobili na niewolnikach z Azji, że mogą do końca życia jechać na takiej wypłacie :D

 • banka 03.04.2020

  Tak się powinien zachować każdy komu zależy na biznesie i pracownikach. Pozostańmy ludźmi w czasach kryzysu.

 • Alex 02.04.2020

  Bardzo odpowiedzialne podejście, żeby tak wszyscy takie mieli.

 • lajk 01.04.2020

  Inne spółki powinny iść w ich ślad, super idea.

 • Endo 01.04.2020

  Słuszna decyzja, na którą nie każdego by było stać.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.