09.08.2016/10:19

Zatory płatnicze coraz mniejsze


Tylko trzy miesiące wyniósł w II kw.br. średni czas oczekiwana na należne pieniądze. To najlepszy wynik od 7 lat – donosi „Puls Biznesu”.

Gazeta powołuje się na najnowszą edycję badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw”, realizowanego m.in. na zlecenie Krajowego Rejestru Długów oraz Biura Informacji Gospodarczej. Po ostatnim zbadanym kwartale – od kwietnia do czerwca – okazało się, że średni okres przeterminowania należności spadł z 3 miesięcy i 17 dni do 3 miesięcy.

Rekordowy wynik to efekt zmniejszenia liczby należności przeterminowanych ponad rok, który spadł poniżej 10 proc. Najwięcej przeterminowanych należności - ponad dwie trzecie - mieści się obecnie w przedziale do trzech miesięcy.

Eksperci oceniają, że w dużej mierze to efekty wzrostu gospodarczego w Polsce, który mimo drobnego wyhamowania wciąż pozostaje na przyzwoitym poziomie. Ich zdaniem może to oznaczać, że w przyszłości firmy będą chętniej inwestować. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.