20.09.2016/17:14

Zawieszenie podatku od handlu to dobra wiadomość?

Resort finansów zawiesi pobór podatku od handlu detalicznego w obecnej formie i przedstawi projekt podatku według innej formuły.

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza, doradcy zarządu Konfederacji Lewiatan rząd podjął słuszną decyzję o zawieszeniu poboru podatku od handlu.

- W przeciwnym razie, w przyszłości musiałby dokonać zwrotu tego podatku wielu przedsiębiorcom i to z karnymi odsetkami. Poza tym nie respektowanie prawa europejskiego prowadziłoby do dalszego pogorszenia, już obecnie nie najlepszych, relacji z Komisją Europejską – komentuje Jeremi Mordasewicz.

I dodaje: - Minister finansów liczy, że w trakcie postępowania przed Komisją Europejską uda mu się obronić progresywny podatek od handlu. Moim zdaniem nie powinien na to liczyć, ponieważ progresywny podatek od handlu w sposób oczywisty narusza zasady równej konkurencji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.