04.08.2016/14:38

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię markowych papierosów

Niemal 1,3 miliona nielegalnych papierosów o czarnorynkowej wartości ponad 1 milion złotych nie trafi na rynek dzięki akcji funkcjonariuszy CBŚP.

Mundurowi Centralnego Biura Śledczego Policji z Warszawy uzyskali informację o nielegalnej produkcji papierosów w trzech powiatach: warszawskim zachodnim, garwolińskim i pruszkowskim. W różnych miejscach zlokalizowane były drukarnia, linia produkcyjna i magazyny. Do wytwarzania miały być zatrudniane osoby również zza wschodniej granicy. Funkcjonariusze namierzyli te miejsca. Jednocześnie wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie weszli na teren kilku posesji. W fabryce trwała produkcja, na jednej z posesji znajdował się magazyn. Podczas pracy w tzw. pakowalni funkcjonariusze zastali kobiety narodowości ukraińskiej.

Mundurowi zabezpieczyli prawie 300 kg tytoniu, kompletną linię produkcyjną, maszyny drukarskie i gotową poligrafię oraz inne półprodukty. Funkcjonariusze znaleźli prawie 1,3 mln podrobionych papierosów. Czarnorynkową wartość wyrobów oszacowano na ponad 1 milion złotych. Skarb Państwa mógł na tym procederze stracić co najmniej 1,2 mln złotych.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw skarbowych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.