12.02.2019/16:36

ZM Henryk Kania szuka doradcy. Chce pozyskać inwestora?

Zarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania przyjął uchwałę dotyczącą rozpoczęcia procedury wyboru doradcy w procesie potencjalnego pozyskania istotnego lub strategicznego inwestora – podała spółka w komunikacie.

Firma doradcza zbada m.in. możliwości dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej spółki. Zarząd ZM Henryk Kania zakłada, że w wyniku tego procesu może, choć nie musi, podjąć decyzję o podjęciu działań w celu pozyskania znaczącego inwestora, w tym branżowego lub private equity.

Głównym zadaniem doradcy będzie analiza ofert oraz wypracowanie w porozumieniu z zarządem spółki rekomendacji dla rady nadzorczej. W komunikacie ZM Henryk Kania czytamy, że „uchwała została przyjęta w związku z obserwowanym wzmożonym zainteresowaniem spółką ze strony potencjalnych istotnych i strategicznych inwestorów”.

Kongres Mięsny 2019 już 28 lutego! Sprawdź agendę! Kliknij i zarejestruj się!

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • aaa 05.06.2019

    Byleby nie EY

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.