22.10.2018/11:12

Zmiana trendów – akcje Dino tanieją, Eurocashu drożeją

Od debiutu na GPW w kwietniu 2017 r. akcje Dino Polska niemal nieustannie drożały. W tym samym okresie Eurocash stracił kilkadziesiąt procent kapitalizacji. Wiele wskazuje na to, że obecnie oba te trendy się odwracają – analizuje Parkiet.

Inwestorzy zarobili już krocie na akcjach Dino Polska. Być może przyszedł czas na korektę. Zdaniem analityków serwisu Parkiet w ostatnich tygodniach zainteresowanie akcjami spółki osłabło. Nie ma ku temu powodów fundamentalnych. Firma realizuje z naddatkiem plany ekspansji, zgodnie z którymi do 2020 r. ma mieć 1200 marketów. Wyniki finansowe zapowiadają się dobrze, choć trudno będzie utrzymać wysoką dynamikę LfL, ze względu na wysoką bazę.

Z kolei akcje Eurocashu, po wielu miesiącach spadków, w ostatnich tygodniach odzyskują wartość. Kurs wybił się ponad szczyt z końca sierpnia i przełamał wyraźnie barierę 20 zł. W wypadku tej spółki można liczyć na zadowalającą dynamikę wyników finansowych, ze względu na niską bazę – relacjonuje Parkiet.

Po opuszczeniu giełdy przez Emperię Holding – Dino Polska i Eurocash to jedyne spółki z branży handlu spożywczego, notowane na GPW.

Czytaj więcej na parkiet.com

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Ff 31.10.2018

    Dino to będzie kiedyś gigant. Cieszy mnie to że polski sklep potrafi konkurować z zachodnimi. Przynajmniej mamy coś swojego w tym kraju.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.