02.12.2016/11:14

Zmiany w VAT niekorzystne dla biznesu?

Prezydent podpisze zmiany w ustawie o VAT. Według ekspertów, zamiast zwalczać oszustów, uderzą one w uczciwych przedsiębiorców – informuje Puls Biznesu.

Prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług zostały zakończone. Teraz dokument trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. Jak podaje Puls Biznesu, głowa państwa ustawę podpisze, gdyż, zgodnie z zapewnieniami rządu, jej celem jest uszczelnienie systemu podatkowego i znaczne utrudnienie wyłudzeń oraz oszustw podatkowych. Przepisy w większości wejdą w życie 1 stycznia 2017 r., a kilka artykułów — później.

Puls Biznesu zwraca jednak uwagę, że ustawa zawiera zapisy, które fiskus może wykorzystać przeciw uczciwym firmom nieświadomie wplątanym w karuzele VAT lub przedsiębiorcom, którzy popełniają drobne błędy w fakturach. Jerzy Martini z Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan zauważa na łamach Pulsu Biznesu, że wprowadzenie sankcji VAT zwiększy ryzyko działalności, a błędy staną się jeszcze bardziej kosztowne dla firm.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.