26.08.2019/14:49

Zmiany we władzach spółki Sfinks Polska

Jak poinformowała spółka, 22 sierpnia Sławomir Pawłowski zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Sfinks Polska S.A. oraz z członkostwa w zarządzie. Nastąpiły także zmiany w funkcjonowaniu i składzie rady nadzorczej spółki.

22 sierpnia rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej złożyli Piotr Kamiński i Artur Gabor. Obradujące w tym dniu Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Emitenta odwołało z tym samym dniem z funkcji członka rady nadzorczej Roberta Dziubłowskiego, nie wskazując przyczyn odwołania. Zgromadzenie ustaliło też liczbę członków rady nadzorczej spółki na 5 osób, a następnie powołało z tym samym dniem do pełnienia funkcji jej członków Adama Lamentowicza, Roberta Dziubłowskiego, Adama Karolaka, Sławomira Pawłowskiego oraz Artura Wasilewskiego.

Jednocześnie NWZ delegowało Adama Lamentowicza oraz Roberta Dziubłowskiego do stałego indywidualnego wykonywania czynności nadzorczych.

Spółka Sfinks Polska zarządza m.in. sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i Fabryka Pizzy. W I kwartale br. wypracowała przychody w wysokości 37,67 mln zł w porównaniu do 40,34 mln zł rok wcześniej. 

W okresie od stycznia do marca 2019 roku w grupie Sfinks przybyło pięć lokali, w tym trzy Fabryki Pizzy (w Skierniewicach, Katowicach i w Warszawie), a także nowy Sphinx w centrum Warszawy oraz Piwiarnia Warki w Krakowie. Na początku kwietnia br. Sfinks przejął prawa do marek Meta Seta Galareta i Meta Disco oraz trzy lokale działające pod tymi szyldami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.