30.01.2019/11:13

Zmowa cenowa czy naśladownictwo? Drożyzna na stacjach paliw we Włocławku

Kierowców tankujących na stacjach paliw we Włocławku bulwersują wysokie ceny paliw. Interwencję zapowiada prezydent miasta. Głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel sieci Circle K – informuje miejscowy portal Dzień Dobry Włocławek.

Od kilku dni w Internecie trwa debata włocławskich kierowców na temat cen paliw na tamtejszych stacjach. We Włocławku są one wyższe nawet o ponad 40 groszy niż w sąsiednim Płocku czy nieodległej Łodzi, na stacjach tych samych sieci – jeden z przykładów to Circle K. Niektórzy kierowcy podejrzewają zmowę cenową – relacjonuje DDWłocławek.

Sprawą zainteresował się prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, który jest zdumiony wysokością cen paliw w jego mieście i zapowiedział, że skieruje pismo do UOKiK z prośbą o wyjaśnienie, bo ta sytuacja nie wydaje mu się normalna.

Aleksander Wasiura, starszy kierownik ds. paliw w Circle K Polska wyjaśnił w rozmowie z portalem DDWłocławek, że ceny paliw na poszczególnych stacjach zbliżone są zwykle do cen na stacjach innych sieci w danym regionie i ustalane są one w oparciu o przesłanki ekonomiczne. Podkreślił też, że Cirlce K ma niecałe 5 proc. udziału w rynku i w związku z tym ma niewielki wpływ na lokalne ceny, dostosowując się w tym zakresie do dużych sieci konkurencyjnych.

Z powyższego wyjaśnienia wynikałoby zatem, że mamy do czynienia z naśladownictwem cenowym, które nie jest karalne, a nie ze zmową cenową.

Źródło: ddwloclawek.pl

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • byczek 11.12.2020

  Ano "paliwa " kupiły gazety(lokalne-regionalne) za miliony to teraz na gawiedzi trzeba odrobić. I do tego większy okołoświąteczny ruch. Będzie lepiej (czyt. drożej) jeszcze papusiu ,gorzałeczka, gaz, papieroski.

 • Olsztyniak 31.01.2019

  Olsztyn już 5,22 masakra jakaś

 • Jan 31.01.2019

  Olsztyn Carrfour ON 4,99, Circkle 5,15, BP 5,15, Orlen 5,15 Lotos 5,15

 • misiek 31.01.2019

  leclerc zielona gora on 4,70 95 4,30 lubuskie

 • Koerowca 31.01.2019

  Gniezno to samo ;) jest kilka wyjątków ale więksi gracze „naśladują” siebie i jest drożyzna

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.