18.02.2021/14:32

Znaczne wzrosty sprzedaży w aptekach w lutym. Wszystko dzięki... kosmetykom

Po 15 dniach lutego rynek apteczny zwiększył swoją wartość o ponad 20 proc. w porównaniu ze styczniem br. - podaje serwis wiadomoscikosmetyczne.pl. 

Wszystkie kategorie odnotowały wzrosty, ale najbardziej spektakularnie urosły kosmetyki. Wartość ich sprzedaży w aptekach zwiększyła się o ponad 33 proc. wobec stycznia. Niestety, porównując luty 2021 do lutego 2020, rynek apteczny wciąż nie odrobił strat.

W zestawieniu PEX PharmaSequence, pokazującym sprzedaż w aptekach po 15 dniach lutego 2021 r. w porównaniu do 15 dni stycznia, wartość rynku aptecznego jako całość urosła o ponad 20 proc.  Wzrosty równomiernie rozłożyły się miedzy dwa segmenty – leki recepturowe i preparaty bez recepty. W tej ostatniej kategorii spore wzrosty odnotowały leki OTC (niemal 20 proc.) oraz suplementy diety (ponad 12 proc.). Jednak najbardziej spektakularny wzrost wartości odnotowały kosmetyki sprzedawane w aptekach (ponad 33 proc.).

Niestety w porównaniu z pierwszą połową lutego 2020 roku rynek apteczny wciąż nie odrobił strat. W tym zestawieniu wartość rynku zmalała o prawie 7 proc., a leki i produkty bez recepty odnotowały stratę wielkości 10 proc. Jedyną kategorią, która nie straciła wobec tamtego okresu są suplementy diety. Natomiast kosmetyki notują stratę wynoszącą niemal 4 proc., a leki OTC – 15,5 proc.

Sprzedaż w aptekach w pierwszej połowie lutego (źródło: PEX PharmaSequence)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także