30.11.2018/08:01

Zniknie część Emperii? Maxima zbuduje nową centralę zakupową

Maxima Grupė zapowiedziało uruchomienie nowej centrali zakupowej w Wilnie. Jak deklarują przedstawiciele firmy, wynika to z szybkiej ekspansji międzynarodowej - m.in. w Polsce.

Nowy dział w grupie będzie odpowiadał za skoncentrowanie procesów zakupowych. Towary będą docierały do posiadanych przez Maxima Grupe sieci w Polsce, Bułgarii i krajach nadbałtyckich. Oprócz tego dział będzie odpowiadał za rozwój marek własnych, a także za rozwój asortymentu.

Według grupy, nowa firma pod nazwą Maxima International Sourcing zacznie działać na początku przyszłego roku. Przy jej tworzeniu Maxima będzie współpracowała z firmą Franmax - która aktualnie zapewnia usługi franczyzowe dla firm z grupy.

- Uruchomienie nowej firmy pozwoli na podejmowanie szybszych decyzji, a także lepsze poszukiwanie okazji do nabywania towarów na różnych markach z lepszą ceną i wyższą efektywnością - powiedział Dalius Misiūnas, the prezes zarządu i CEO w Maxima Grupė.

W Maxima International Sourcing zostanie zatrudnionych 125 pracowników.

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • gość 30.11.2018

    Stworzymy nową firmę w celu wzmocnienia naszych międzynarodowych kompetencji zakupowych. W ten sposób będziemy w stanie zapewnić jasny podział funkcji pomiędzy spółkami grupy, szybsze decyzje, a także szukać okazji do nabywania towarów na różnych rynkach na lepszych warunkach iz większą wydajnością

    Skopiowane ze strony Maximy. Trochę się to różni od tytułu...

  • 9+7 30.11.2018

    Miejmy nadzieję, że przełoży się to na zwiększenie konkurencyjności cen w Stokrotce.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.