12.03.2021/14:20

Dlaczego Netto przejęło sieć Tesco w Polsce? To ważna transakcja dla całego rynku

Zapowiedziana przez sieć detaliczną Netto ekspansja we wschodniej części Polski staje się faktem. Po przejęciu sklepów Tesco, duński dyskonter wejdzie do większych miast oraz małych miejscowości, w których wcześniej nie był obecny.

Poniższy tekst został opublikowany na portalu wiadomoscihandlowe.pl w czerwcu 2020 r.

Spółka Netto już od dłuższego czasu deklarowała chęć otwarcia nowych sklepów we wschodniej Polsce. Janusz Stroka, dyrektor generalny Netto Polska zapowiadał w marcu br. zwiększoną aktywność w rejonach, gdzie do tej pory nie było sklepów z żółto-czarnym logo, tj. w województwach mazowieckim, łódzkim i śląskim oraz na Warmii i Mazurach.

I faktycznie, kupując sklepy Tesco, Netto stanie się siecią ogólnopolską. Zagęści swoją siatkę sklepów w województwach dolnośląskim, śląskim, łódzkim i w rejonie Warszawy. Uruchomi również pierwsze placówki w Krakowie, Kielcach, Radomiu i Białymstoku.

Dzięki przejęciu ponad 300 sklepów, z czego finalnie do sieci Netto może dołączyć około 250 placówek, Duńczycy rozpoczną handel detaliczny również w mniejszych miejscowościach na wschodzie Polski. Gołdap, Suwałki, Ełk, Grajewo, Wyszków, Zambrów, Siedlce, Łuków, Kraśnik, Krasnystaw, Mielec, Przemyśl oraz Krosno to miasteczka, w których już pod koniec roku zacznie się rebranding sklepów Tesco.

Połączona sieć sklepów Netto i Tesco:

Zmiana szyldu ma nastąpić w ciągu 18 miesięcy od finalizacji umowy. Po zatwierdzeniu przez UOKiK, prawdopodobnie w IV kwartale 2020 r., Netto rozpocznie przebudowy. Sklepy Tesco, nawet w formacie supermarket, są dużo większe niż sklepy Netto. Można spodziewać się, że dyskonter będzie zmniejszał sale sprzedaży, wynajmując powierzchnie pod inne działalności gospodarcze: piekarnie, sklepy mięsne, saloniki prasowe, które działają z powodzeniem w innych placówkach.

Janusz Stroka mówił wcześniej, że wszystkie nowe sklepy, a także te modernizowane, będą zgodne z konceptem Netto 3.0, który charakteryzuje większa przestronność, liczne rozwiązania proekologiczne, lepsze wyposażenie i szersza oferta asortymentowa. Nie wiadomo, czy Netto będzie dostosowywać sklepy Tesco do nowego konceptu już na początku ich funkcjonowania pod nowym logo. 

- Kiedy przejęliśmy Kiwi w Danii, zreorganizowaliśmy dwa sklepy na tydzień. Pomyśleliśmy, że jesteśmy szybcy – stwierdził Per Bank, CEO Salling Group. Teraz Duńczycy będą musieli przeprowadzać rebranding czterech sklepów tygodniowo.

Wraz z siecią sklepów Tesco, Netto przejmuje dwa centra dystrybucyjne: w Teresinie w okolicy Sochaczewa i w Gliwicach. Magazyny, nabyte wraz ze sklepami brytyjskiej marki, będą zaopatrywać zapewne dyskonty w centralnej i południowej Polsce.

Centra dystrybucyjne Netto i Tesco:

Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Katrzyna 02.04.2021

  Kiedy będzie netto krasnystaw

 • Fieron 29.06.2020

  Ciekawe co z Tesco w Kętrzynie

 • Do pracownik 25.06.2020

  O odprawie to możesz tylko sobie teraz pomarzyć .A tak na poważnie zapytaj partnera personalnego, albo kierownictwa

 • Pracownik Tesco 24.06.2020

  Jeżeli wszystkich pracowników nie przyjmą z Tesco, czy Ci ludzie mogą liczyć na odprawę? Liczę na sprawdzoną i kompetentną odpowiedź.

 • Do pracownik 24.06.2020

  Tak prawdopodobnie będzie likwidacja stoisk I niestety pewnie zwolnią was

 • Pracownik Tesco 24.06.2020

  Mam pytanie jestem pracownikiem lad w Tesco, z tego co wiem w Netto nie mają lad, czyli będzie likwidacja tych stoisk?

 • Pracownik Tesco 23.06.2020

  Teraz dopiero się czuje niepewnie w pracy..Akurat Tesco musiało sprzedać sklepy kiedy ruch zaczął się robić coraz większy....Ja to aż się boję ile nas zostanie za te 18 msc

 • mondry 23.06.2020

  @Pracownik Centrali Trochę spóźniłeś się z tą decyzją kolego. Armia jeszcze (nie)bezrobotnych z Tesco siedzi na ulicach od dawna i szuka... i szuka... To co się zmieni po redukcjach to skończy się tylko wybrzydzanie.

 • Pracownik Centrali. 23.06.2020

  Przecież to oczywiste. Nie będzie dwóch central, a sklepy dyskontowe nie potrzebują tyle obsługi. Zwolnienia będą masowe, szczególnie w biurach. Nie widzę żadnego działu , którego nie ma Netto a ma Tesco. Redukcje do kości. Dziwne, ze nikt tego nie widzi., ale to tak jak z Tobą żabą w stopniowo podgrzewanym garnku. Ja wychodzę teraz, zanim armia bezrobotnych z Tesco wyjdzie na ulice.

 • Do pracownik 23.06.2020

  Z tego co czytałam na necie to pisalo że w ciągu 5 lat w Tesco w Polsce było 30000 tysięcy pracowników I w ciągu 5 lat ta liczba zmalała do 15000 .A netto chce przejąć 7000 osób. I co z 8000 tysiącami trafią na bruk?

 • Pracownik Tesco 22.06.2020

  Nie no świetnie I znowu nas zwolnią jak zmniejszą sklepy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.