26.07.2017/10:06

ZPC Brześć inwestuje w zwiększenie wydajności zakładu

Producent słodyczy i przekąsek z Brześcia Kujawskiego zainwestował w nowoczesny system paletyzacji, automatyzując tym samym końcowe procesy produkcji w swoim zakładzie. Ma to pozwolić na zwiększenie wydajności, jakości oraz bezpieczeństwa wspomnianych procesów.

ZPC Brześć stawia w produkcji na połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z tradycyjnymi recepturami. Firma wprowadza regularnie w swoim zakładzie kolejne usprawnienia. Wdrożony system paletyzacji sprawił, że Brześć całkowicie zautomatyzował końcowe procesy produkcji swoich flagowych wyrobów z ciasta ptysiowego, czyli słomki oraz groszku ptysiowego. 

- Sektor spożywczy od kilku lat podąża za trendem automatyzacji procesów pakowania, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję, chęć ciągłego usprawniania i optymalizacji produkcji czy też wysokie wymagania BHP związane z produkcją żywności. W związku z tym, automatyzacja kolejnych obszarów produkcji słodyczy i przekąsek była dla nas od dłuższego czasu jednym z kluczowych celów, których osiągnięcie umożliwi nam dalszy rozwój oraz zwiększenie efektywności - mówi Arkadiusz Drążek, dyrektor handlowy w firmie Brześć. 

Automatyzacja i optymalizacja procesu produkcji pozwoli firmie z Brześcia Kujawskiego na konsekwentną realizację strategii biznesowej, zakładającej dalszą intensyfikację współpracy z sieciami handlowymi w segmencie private labels oraz ekspansję zagraniczną. Produkty Brześcia są obecne w Biedronce, jak również pojawiają się w takich sieciach, jak: Dino, Tesco, Polomarket, Lewiatan czy Piotr i Paweł. Ponadto, firma eksportuje swoje wyroby na kilka kontynentów i trafia do konsumentów w: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Pakistanie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Litwie, Łotwie czy Estonii. Brześć promuje też od kilku miesięcy swoją nową markę eksportową - Crispico. 

Zakład Produkcji Cukierniczej Brześć istnieje od 1984 roku. Rodzinna firma z Brześcia Kujawskiego specjalizuje się w tradycyjnych, opartych na domowych recepturach, wyrobach cukierniczych. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.