10.03.2020/08:29

Związki zawodowe w Biedronce domagają się lepszej ochrony przed koronawirusem

Związki zawodowe w Biedronce domagają się od pracodawcy zapewnienia pracownikom maseczek ochronnych, środków do dezynfekcji rąk i rękawiczek. Chcą też wprowadzenia innych rozwiązań, które zmniejszą ryzyko zarażenia koronawirusem – relacjonuje Wyborcza.

Trzy związki zawodowe – Sierpień '80, Solidarność i Solidarność '80 – domagają się od zarządu sieci Biedronka środków odkażających do regularnej dezynfekcji rąk, szczególnie dla kasjerów, którz mają kontakt z gotówką, przez którą może się przenosić koronawirus. Żądają też uruchomienia w sklepach filtrów hepa, które mogą usuwać wirusy z powietrza, a także wprowadzenia procedur dezynfekcji produktów sprowadzanych z krajów o podwyższonym ryzyku – czytamy w Wyborczej.

Sieć jeszcze nie odpowiedziała na postulaty pracowników. Podjęła jednak pierwsze kroki, chwaląc się w najnowszym komunikacie, że "zabiera wózki sklepowe na kąpiel".

Detaliści na razie ograniczają działania prewencyjne do akcji informacyjnych, w których zalecają utrzymywanie higieny osobistej. Carrefour zaleca częste mycie rąk, stosowanie preparatów do dezynfekcji oraz używanie rękawiczek w działach ze świeżą żywnością. Podobnie postępuje Lidl, a Żabka zamówiła dodatkowe środki dezynfekcyjne, które przekazywane są nieodpłatnie franczyzobiorcom.

Sieci przygotowują ponadto plany awaryjne na wypadek konieczności zamykania centrów logistycznych.

Czytaj więcej na stronie wyborcza.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.