21.05.2017/19:50

Związkowcy: Biedronce brakuje rąk do pracy więc przesuwa letnie urlopy. JMP: Te informacje są nieprawdziwe!

Pracownicy sklepów Biedronka zostali poinformowani o przesunięciu dwutygodniowych urlopów zaplanowanych na okres letni na późniejsze miesiące, najwcześniej na jesień - powiedział "Gazecie Pomorskiej" szef NSZZ Solidarność w Biedronce, Piotr Adamczak. Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska zaprzeczają słowom szefa Solidarności w Biedronce.

Powód przesunięcia letnich urlopów w Biedronce jest prosty, brak wystarczającej liczby pracowników, ponieważ liczba osób, które w ostatnim czasie postanowiły odejść ze sklepów sieci jest przewyższa liczbę przyjmowanych do pracy. Pracujących na urlopie nie ma zatem kto zastąpić.

Zdaniem cytowanego przez "Gazetę Pomorską" Piotra Adamczaka ludzie, którzy obecnie zostali w sklepach muszą wykonywać pracę kilku osób i są skrajnie wykończone. W szczególności ma na myśli kasjerki, które urlop w okresie letnim mogą wykorzystać do spędzenia czasu z dziećmi oraz podreperowania zdrowia.

Przedstawiciele spółki Jeronimo Martins Polska zaprzeczają informacjom, aby „z powodu braków kadrowych miało miejsce przesuwanie zaplanowanych urlopów wakacyjnych pracowników na późniejsze terminy. Dotychczasowe informacje, które ukazały się na ten temat są nieprawdziwe.”

Podkreślają, że „w JMP szczególnie dbamy o to, aby warunki pracy były zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Dotyczy to również kwestii urlopowych – zgodnie z wymogami polskiego kodeksu pracy zapewniamy pracownikom prawo do urlopu, w tym do 14 dni nieprzerwanego wypoczynku. Aktywnie zachęcamy pracowników do skorzystania z tego prawa, a także stale monitorujemy wykorzystanie urlopów, zarówno poprzez bezpośrednich przełożonych, jak i przez centralę firmy.”

Jednocześnie przedstawiciele Jeronimo Martins Polska podkreślają, że „tak jak w wielu firmach, plany urlopowe zespołów muszą być skoordynowane tak, by zapewnić funkcjonowanie sklepu i zdarza się, że nie wszyscy pracownicy otrzymują urlopy w najbardziej preferowanym terminie, mimo że w sezonie urlopowym w wielu miejscowościach o zwiększonym ruchu zatrudniamy dodatkowych pracowników. Nie ma jednak mowy o masowym przesuwaniu urlopów na jesień z powodu braków kadrowych.”

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

Biedronka jednak podniesie pracownikom wynagrodzenia w 2017 r.?!

Podwyżki w Biedronce poniżej oczekiwań pracowników

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • filip 22.05.2017

    kolejny argument aby omijać tę patologię szerokim łukiem. Jak widać "medialny syf" jaki towarzyszył tej sieci kilka lat temu nic ich nie nauczył i nadal traktują najważniejszy element sklepu czyli pracowników jak bydło... :( Tylko tych biednych kasjerek mi szkoda.

  • robkio 22.05.2017

    Jaki z tego wniosek: nie ma sensu podnosić płac, zatrudniać nowych pracowników, bo można wszystkie obowiązki rozdysponować na pozostałych - i robota będzie wykonana. A że pracownik przemęczony, bez urlopu (nawet jak będzie trzeba zapłacić za wykupione wakacje to i tak wyjdzie na plus) to kogo obchodzi? napewno nie portugalczyków!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.