REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Sieć Auchan wprowadziła nową aplikację mobilną dla polskich klientów. Względem starszej wersji zmienił się głównie wygląd, ale detalista już zapowiada, że pracuje nad dodaniem nowych funkcji.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

Nowa aplikacja, dostępna na Androida i iOS, pozwala użytkownikom m.in. robić listy zakupowe, przeglądać gazetki handlowe (wszystkich formatów sklepowych Auchan w Polsce) i oferty specjalne, czy zapoznać się z niektórymi markami własnymi sieci. Ponadto zalogowani użytkownicy mają dostęp do kuponów, uprawniających do tańszych zakupów (kody rabatowe trzeba pokazać w kasie).

Auchan udostępniło także klientom możliwość wyboru ulubionego sklepu, przeglądania informacji o poszczególnych placówkach handlowych, takich jak godziny otwarcia, gazetki obowiązujące w danym sklepie, ale dostępne w konkretny punkcie usługi (takie jak bezpłatne wi-fi, ksero, punkt fotograficzny, czy stoisko kawowe).

Kolejna istotna funkcja to możliwość dokonywania e-zakupów spożywczych w Auchan Direct. Należy jednak podkreślić, że sklep internetowy sieci nie został jeszcze w pełni zintegrowany z aplikacją mobilną. Na razie w aplikację wbudowano przeglądarkę, z poziomu której wyświetla się strona internetowa Auchan Direct, na której można dokonać zakupów.

- Aplikacja cały czas będzie rozwijana, co będzie widoczne już niedługo. Zachęcamy do śledzenia aktualizacji - zapowiada Auchan Retail. Jedną z funkcji, nad którymi trwają prace, jest powiązanie aplikacji z programem lojalnościowym i kartą Skarbonka.

Nowa aplikacja Auchan oznaczona jest numerem 1.0.0 - jest to pierwsza wersja udostępniona klientom, jeszcze bez poprawek. Pierwsze recenzje aplikacji w Google Play pojawiły się tydzień temu, 16 września. Wskaźnik pobrań ze sklepu firmy Google aktualnie wskazuje ponad 10 tys. instalacji (jeszcze wczoraj było to ponad 5 tys. instalacji).

Dla porównania, poprzednia, wielokrotnie aktualizowana wersja aplikacji Auchan Polska rozwijana była do wersji oznaczonej numerem 4.2.6. Ostatnie zmiany wprowadzono w niej 3 lipca br. Wskaźnik pobrań ze sklepu Google Play zatrzymał się na ponad 100 tys. instalacji.

Pierwsze recenzje nowej aplikacji Auchan są średnio przychylne. W chwili pisania artykułu, aplikacja oceniana była w sklepie Google Play średnio na 2,8 w skali 1-5. Najczęściej wystawianą oceną była jedynka. Warto jednak zauważyć, że względem poprzedniej wersji aplikacji i tak nastąpił zauważalny progres, ta zbierała bowiem w przytłaczającej większości negatywne recenzje (średnia ocen zaledwie 1,3!).

Użytkownicy Androida w recenzjach zwracają uwagę głównie na kłopoty z "migracją" ze starej aplikacji do nowej. - Tragedia, mimo zainstalowania apki ciągle komunikat przy otwieraniu o zainstalowaniu nowej wersji. Błędne koło - napisano w jednej recenzji. Opinia innego klienta: "Kompletne dno: nie działa, każe zainstalować nową wersję. Przy próbie instalacji otrzymuję komunikat, że moja wersja jest aktualna ... i tak w kółko".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Klient 1 3 miesiące temu

  Dlaczego nie można korzystać ze starej wersji aplikacji, nowej nie mogę zainstalować bo konieczna wersja Androida co najmniej 5, a w starej wersji nie można otworzyć, zobaczyć kuponów itp

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony