REKLAMAeFRESH - SELENA nr 3 - Baner Główny (14-21.11.2018)
Biedronka w styczniu podwyższy wynagrodzenia pracownikom

Biedronka w styczniu podwyższy wynagrodzenia pracownikom (fot. JMP, za: YouTube)

Planowane na styczeń 2018 r. podwyżki w sieci Biedronka, o których poinformowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w środę jako pierwsi, są "przyspieszonymi" podwyżkami zazwyczaj wprowadzanymi w kwietniu - tłumaczy biuro prasowe Jeronimo Martins, odnosząc się do naszej publikacji.

- Jeronimo Martins Polska, jako największy prywatny pracodawca w Polsce, jest zdeterminowany, aby być pracodawcą pierwszego wyboru w sektorze handlowym. Dlatego regularnie dokonujemy przeglądu wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych dla pracowników. Najbliższe zmiany wejdą w życie już od stycznia 2018 roku, a nie jak w poprzednich latach od kwietnia. Ich głównym punktem są podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych - napisało biuro prasowe JMP.

Ze styczniowych zmian wynagrodzenia nie są zadowoleni niektórzy związkowcy. Jak przekonują w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, podwyżki rozpoczęły być komunikowane w firmie we wtorek, ale aż do środy nie były ze stroną związkową konsultowane. Związkowcy zarzucają pracodawcy, że podwyżki w praktyce będą niewielkie, bo podstawa pensji i ewentualny bonus frekwencyjny wzrosły, ale za to premia za wyniki sklepu przyznawana będzie już nie co miesiąc, a raz na kwartał. Oprócz tego, jak wynika ze słów biura prasowego JMP, droga do zmian pensji w kwietniu wydaje się już zamknięta.

- Wysokość podwyżek jest uzależniona od szeregu czynników, takich jak staż pracy, lokalizacja sklepu oraz stanowisko i waha się w granicach od 200 do 550 zł brutto. Aktualnie trwa proces komunikacji wewnętrznej szczegółów podwyżek do osób najbardziej zainteresowanych, co w firmie zatrudniającej ponad 60 tys. osób jest procesem złożonym i wieloetapowym. - tłumaczy biuro prasowe Jeronimo Martins. Jak pisaliśmy w środę, w przypadku zdecydowanej większości pracowników sieci Biedronka podstawa pensji w styczniu wzrośnie o 100 zł brutto i o tyle samo powiększona zostanie "nagroda za 100 proc. obecności". Natomiast premia za realizację celu sprzedażowego sklepu wyniesie 600 zł brutto raz na kwartał zamiast (w większości przypadków) 330 zł brutto miesięcznie.

Sprzedawcy-kasjerzy w Biedronkach w Warszawie od stycznia będą mogli zarabiać nawet 3550 zł brutto miesięcznie (3000 zł brutto podstawy i 550 zł bonusu frekwencyjnego, bez ewentualnego dodatku za wyniki sklepu). Takie wynagrodzenie otrzymają jednak tylko osoby zatrudnione w stolicy na wspomnianym stanowisku od minimum trzech lat i jedynie wówczas, gdy nie opuszczą w danym miesiącu ani jednego dnia pracy. W najmniejszych miastach podstawa pensji kasjera wyniesie po nowym roku 2200 zł brutto, a premia frekwencyjna 450 zł brutto.

Największe podwyżki dotyczyć mają kierowników sklepów i zastępców kierowników sklepów. W zależności od lokalizacji, pensje tych pracowników mogą wzrosnąć o 400-550 zł brutto.

Czytaj więcej o podwyżkach w Biedronce w artykule:
W styczniu kolejne podwyżki w Biedronce! Sieć zmienia system wynagrodzeń [TYLKO U NAS]

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony