REKLAMAPRIM (KABANOS) - Kiełbaski z becułecki - Baner Główny (27- 31.03.2020)

(fot. Pixabay CC0)

Klienci sieci Carrefour w Belgii będą mogli dokonywać płatności autoryzowanych odciskiem palca. System MyFinger zastąpi także karty lojalnościwe – informuje The Brussels Times.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Przed kilkoma miesiącami Carrefour przetestował system MyFinger, który identyfikuje użytkowników za pośrednictwem odcisku palca. System testowany był w jednym z marketów sieci w Dzielnicy Europejskiej w Brukseli. Testy zakończyły się sukcesem i Carrefour rozpoczyna pilotaż projektu w sklepach zlokalizowanych w centrum stolicy Belgii.

Odcisk palca po zeskanowaniu i umieszczeniu w bazie danych zostanie powiązanych zarówno z kartą lojalnościową danej osoby, jak i z jej odciskiem palca. Możliwe będzie zatem nie tylko zbieranie punktów, ale dokonywanie „płatności palcowych”. Aby zapłacić za zakupy, skorzystać z promocji czy uzyskać dodatkowe rabaty, wystarczy przyłożyć palec do specjalnego tabletu, umieszczonego przy kasie.

Detalista zapewnia, że system będzie opcjonalny i nie ma planów, by zastępować nim inne formy płatności. Firma gwarantuje też, że prywatność użytkowników nie będzie w najmniejszym stopniu zagrożona.

Podobny system Carrefour od pewnego czasu testuje w Rumunii.

Źródło: brusselstimes.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony