REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019
Sieć Piotr i Paweł od jesieni ubiegłego roku poszukuje inwestora strategicznego

Sieć Piotr i Paweł od jesieni ubiegłego roku poszukuje inwestora strategicznego (fot. materiały własne)

Dwóch dostawców Piotra i Pawła czekających na wypłatę zaległych pieniędzy złożyło wnioski o ogłoszenie upadłości spółki - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Informację tę potwierdził nam przedstawiciel Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto.

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

- Do tutejszego wydziału wpłynęły dwa wnioski o ogłoszenie upadłości Piotr i Paweł SA. Oba wnioski zostały złożone przez dostawców - poinformował nas sędzia Łukasz Lipowicz, przewodniczący XI Wydziału Gospodarczego SR Poznań - Stare Miasto.

Jak doprecyzował, w obu sprawach podejmowane są aktualnie tzw. wstępne czynności. To oznacza, że droga do wydania merytorycznego orzeczenia pozostaje długa.

Teoretycznie zarząd Piotra i Pawła mógłby spróbować "zablokować" rozpatrywanie tych wniosków, składając samodzielnie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w firmie. Tego rodzaju wnioski rozpatrywane są przez sąd w pierwszej kolejności. Przypomnijmy, że wiele miesięcy temu wniosek o sanację w Piotrze i Pawle trafił do sądu. Złożony został jeszcze przez poprzedni zarząd firmy, który jednak po kilku dniach zdecydował się na wycofanie wniosku.

Dwa wnioski o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła to konsekwencja coraz trudniejszej sytuacji w sieci. Półki niektórych sklepów sieci znów zaczęły świecić pustkami, podobnie jak miało to miejsce na jesieni ubiegłego roku, zanim udziały w Piotrze i Pawle przejęły od rodziny Wosiów fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners.

Sieć Piotr i Paweł od jesieni ubiegłego roku poszukuje inwestora strategicznego. Najpoważniejszym kandydatem do przejęcia firmy jest właściciel Biedronki, Jeronimo Martins. Jak ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl, dyrektor generalny JM Polska Luis Araujo intensywnie negocjował w sierpniu transakcję z zarządem Piotra i Pawła. Z kolei na jedno z najnowszych spotkań z franczyzobiorcami Piotra i Pawła pofatygował się ważny przedstawiciel portugalskiej centrali Grupy JM. Biedronka pozostaje faworytem w wyścigu po Piotra i Pawła, ale o przejęcie polskiej sieci supermarketów walczą także Carrefour i Maxima Grupe, która - jak ustaliliśmy - ponownie włączyła się do gry na ostatniej prostej.

Przedłużające się negocjacje z potencjalnymi inwestorami (miały się zakończyć do lipca) oraz utrudniona współpraca z dostawcami sprawiły, że w sklepach Piotra i Pawła powróciły stare problemy. Sprawy mają się najgorzej w sklepach własnych sieci, zaopatrywanych z magazynów firmy - to dlatego, że część dostawców, oczekując na zaległe płatności, wstrzymała dostawy towarów. Lepiej wyglądają sklepy franczyzowe, do których brakujące towary sprowadzane są z hurtowni.

Kolejni dostawcy Piotra i Pawła decydują się na wstrzymanie dostaw do sieci. W tym tygodniu redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl rozmawiała z producentem wędlin, który zdecydował się na taki krok z powodu braku uregulowania płatności. Jak usłyszeliśmy, zaległe faktury opiewają na kilkadziesiąt tys. złotych. Firma twierdzi, że przedstawiciele Piotra i Pawła do tej pory nie określili jednoznacznie, kiedy będą w stanie zapłacić za dostarczony towar.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 65

 • 49
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 7
  OBOJĘTNY
 • 6
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (10)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Do Quicka 10 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Człowieku co ty gadasz. Nic nie zostalo zmienione. Ten artykul tutaj publikowany byl na dobe przed tekstem o Baciu. A tekst o Baciu, niezmieniony, masz tutaj: https://www.wiadomoscihandlowe... Wiecej ogarniecia zyciowego zycze!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Quick 9 10 miesięcy temuocena: 0% 

  Artykuł w ciągu 24 godzin został zmieniony. Brakuje wątku Marspol, który był w pierwszej wersji. Komentarze też usunięte. Czyżby Bać i CP pogrozilo palcem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 8 10 miesięcy temuocena: 88% 

  Świadoma, problem PiP zaczął się kiedy liczba spółek, prezesów i dyrektorów przerosła liczbę kasjerek.

  oceń komentarz
 • ~świadoma 7 10 miesięcy temuocena: 63% 

  Ktoś napisał wcześniej że problemy zaczęły się gdy PiS doszegł do władzy ale to nieprawda .Problemy Polskich sieci zaczęły się już 2010 roku .Najpierw upadła sieć BOMI z Gdańska ,potem Alma z Krakowa a teraz źle się dzieje z Piotrem i Pawłem z Poznania. Ktoś wpuścił do Poski obce sieci ,które miażdżą polską gospodarkę . Nasi rządzący niestety od lat sprzedają Polskę .Układ z Magdalenki działa i ma się dobrze .

  oceń komentarz
 • ~Pan i Pani z sasiedztwa 6 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Problemy zaczęły się jeszcze przed wyborami :P ważniejsze jest raczej pytanie, kto ile na tym zyskał... przypadek, że powtarza się scenariusz jak w dwóch innych sieciach (Mila i Alma)???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Były Frank 5 10 miesięcy temu

  Kilkadziesiąt tysięcy zaległości ? To mi wygląda na kilkaset, albo kilka baniek nawet.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miron 4 10 miesięcy temuocena: 38% 

  Zauważyliście, że jak pis doszedł do władzy to masowo zaczęły padać sklepy - zwłaszcza polskie , ale nie tylko, inne też mają problemy. Czy celem pisu jest likwidacja polskiego handlu ?

  oceń komentarz
 • ~Xxc 3 10 miesięcy temuocena: 0% 

  No wkońcu ktoś to zrobił€☺ A napewno będą gadać że zrobili wszystko żeby uratować firme.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wqr 2 10 miesięcy temuocena: 67% 

  ostatnie bastiony polskiego handlu padają, ciekawe kiedy Polo pójdzie pod młotek...zostanie Polakom zachodnie badziewie koncernowe o pogorszonej jakości z ekstra dodatkami dla drugiego sortu i oczywiście w wyższych cenach, i na pewno wszystko to badziewie będzie miało metki "jestem z Polski", ciemny lud to kupi! może już czas zacząć myśleć a nie poddawać się tej wszechobecnej, zakłamanej manipulacji??? wybory idą, podejrzewam, że scena już podzielona ale może na złość babci nie iść albo zagłosować na tego niedobrego...

  oceń komentarz
 • ~Niezadowolona 1 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Szkoda wielka szkoda że zagranica wykupuje polskie firmy lub upadają. Lepiej jeść syf i taniej płacić niż zjeść dobrze. Brawo Polska. Niech biedronka syfiasta zawladnie Polakami i swoim smierdzacymi towarami

  oceń komentarz
do góry strony