REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 2
REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

- Kredyty EBI są udzielane jako instrumenty zwrotne, na zasadach rynkowych, bez elementu dotacji. Instrumenty finansowe banku są dostępne dla wszystkich podmiotów, które spełniają standardowe kryteria kwalifikowalności, to jest uzasadnienie ekonomiczne, finansowe i środowiskowe, oraz złożą stosowną aplikację. Bank traktuje wszystkie wnioski kredytowe jednakowo, bez względu na kraj pochodzenia beneficjenta, i poddaje je ocenie pod kątem zgodności z priorytetami banku i UE, szczególnie w zakresie wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i wspierania inwestycji. Tym samym spółka Kaufland Polska traktowana jest na równi z innymi uczestnikami rynku, a jej wniosek kreddyowy podlega ocenia tak jak w każdym podobnym przypadku - czytamy.

Również EBOR "w jednakowy sposób traktuje wszystkich potencjalnych beneficjentów swojego finansowania, niezależnie od kraju pochodzenia". - Mandat EBOR polega na wspieraniu inicjatyw gospodarczych, przede wszystkim w sektorze prywatnym, których realizacja przyczynia się do transformacji krajów operacji w kierunku gospodarki rynkowej oraz rozwoju przedsiębiorczości - napisał Piotr Nowak.

Z odpowiedzi na interpelację dowiadujemy się także o szczegółach kredytu udzielonego spółce Kaufland Polska Markety przez Europejski Bank Inwestycyjny i EBOR. Kredyt od EBI w kwocie do 100 mln euro ma służyć jako współfinansowanie inwestycji polegających na rewitalizacji 50 sklepów prowadzonych przez ten podmiot na terenie Polski. Pożyczka od EBOR również wynosiła do 100 mln euro i nie przekroczyła 40 proc. łącznych kosztów projektu, którego wartość szacowana jest na 248,2 mln euro.

- Pozostała część kosztów inwestycji zostanie pokryta m.in. środkami własnymi spółki. Zakres projektu obejmuje modernizację istniejących sklepów, bez budowy nowych obiektów. W trakcie tych robót ok. 278 osób (w ujęciu rocznym) znajdzie zatrudnienie przy realizowanych pracach, kooperując z blisko 30, w większości lokalnymi, firmami: wykonawcami robót i dostawcami materiałów. W efekcie spółka utrzyma długoterminowe zatrudnienie w istniejących w kraju sklepach na poziomie 2,4 tys. etatów.

Jak podkreśla Nowak, w ramach tego komponentu inwestycja "przyczyni się do poprawy izolacji budynków, modernizacji systemów chłodzenia oraz instalacji nowych rozwiązań oświetleniowych o wysokiej efektywności energetycznej, co przyniesie pozytywne efekty dla środowiska". - Zarówno analiza założeń inwestycji, jak i ogólna ocena działalności spółki, nie dały podstaw do zgłoszenia zastrzeżeń przez stronę rządową w tym wypadku - tłumaczy podsekretarz stanu w MF.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~młody konsument 4 ponad rok temuocena: 75% 

  Dlaczego sklepy sieci LIDL nie umieszczają na niektórych towarach "marki własnej" PEŁNEJ informacji KTO i GDZIE wyprodukował dany towar? Czy my jako konsumenci nie mamy prawa wiedzieć, w jakim kraju i pod jakim adresem znajduje się fabryka wytwórcy i kto stoi za danym produktem?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bakbar 3 ponad rok temuocena: 80% 

  nie licząc podstawowych kruszyw (piasek itp) oraz betonu, cegieł i kostki brukowej to Kauflandy czy też Lidle w 80% są stawiane w oparciu o zagranicznych dostawców wyposażenia, głównie z Niemiec. Wystarczy spojrzeć na listę akceptowalnych dostawców. suma sumarum te pożyczki na inwestycje i tak wrócą do germanii w postaci zamówień

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin82 2 ponad rok temuocena: 100% 

  do klient kauflanda Pamiętaj o tym że nasze wejście do Unii było podyktowane tym że chcieliśmy się rozwijać a z drugiej strony firmy ze starej Unii otrzymały duży obszar zbytu na swoje towary i usługi więc nie byłbym taki jednostronny w opiniach że Unia nam tylko daje. Owszem daje ale z drugiej strony też zarabia. Ty chodząc do Kauflanda, ktoś kupując nowe niemieckie auto. Wszyscy składamy się np na niemieckich emerytów :) Dla mnie osobiście najgorsze jest to że Kaufland dostaje pieniądze gratis z 0 oprocentowaniem i pisze sie wprost że to po to żebyśmy mieli dostęp do produktów w dobrej cenie tak jakbyśmy w jakiejś otchłani mieszkali. Szkoda że np. nasz Ursus już do Niemiec czy Francji nie może wejść bo są podkładane kłody pod nogi. Tak samo jak teraz z pracownikami delegowanymi co zrobili. Jak oni mają biznes to jest wszystko ok ale jak to my jesteśmy w czymś bardziej konkurencyjni to już jest problem i trzeba to zablokować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient kauflanda 1 ponad rok temu

  Do Polski rocznie napływa 5-10mld € czyli 25-50mld złotych bezwrotnej pomocy z UE - to jest dopiero zachwianie konkurencji - a nie kredyt z państwowego banku 100mln €.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony