REKLAMAHELIO - NATURA - BANER GŁÓWNY (30.03 - 05.04.2020)

Do końca miesiąca franczyzobiorcy prowadzący sklepy Spar muszą zdecydować, czy zamierzają podtrzymać współpracę ze Spar Polska, a w zasadzie już Joker TNC (Bać-Pol), czy może przejdą pod skrzydła Spar Group z RPA (Wasz Sklep Spar) - ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl.

REKLAMA
Obecny tydzień będzie kluczowy dla wielu przedsiębiorców prowadzących sklepy Spar w Polsce

Obecny tydzień będzie kluczowy dla wielu przedsiębiorców prowadzących sklepy Spar w Polsce (fot. materiały prasowe, Spar International)

Konflikt pomiędzy konkurencyjnymi podmiotami jest na etapie wygaszania po niedawnym podpisaniu porozumienia, którego trzecią stroną jest międzynarodowa centrala sieci (Spar International). Spar Polska koniec końców przyznało, że to Spar Group ma prawo do korzystania ze znaku towarowego Spar w Polsce. Okazuje się jednak, że wciąż - przynajmniej zdaniem niektórych - istnieją wątpliwości interpretacyjne odnośnie tego, co stanie się z franczyzobiorcami, którzy nie zmienią dotychczasowego, rzeszowskiego operatora na Spar Group.

- Od początku marca korzystanie z szyldu sklepowego Spar przez kogokolwiek bez umowy z Wasz Sklep Spar nie będzie możliwe - zapewnia w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Syller, członek zarządu Wasz Sklep Spar. W praktyce oznaczałoby to, że przedsiębiorcy, którzy pozostaną przy dotychczasowym operatorze (Bać-Polu), dość szybko musieliby zmienić logo sklepu.

Jednak z tego co słyszymy w innych źródłach, druga strona, delikatnie mówiąc, niekoniecznie interpretuje zapisy porozumienia w identyczny sposób. Niektórzy franczyzobiorcy Spar Polska w rozmowach z nami twierdzą, iż zapewniono ich, że nawet jeśli nie przejdą pod skrzydła Spar Group, to i tak będą mogli korzystać z szyldu Spar na swoich sklepach - i to tak długo, jak tylko pozwala im na to dawna umowa, zawarta jeszcze ze Spar Polska.

Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do Spar Polska, jednak spółka powstrzymała się od udzielenia klarownej odpowiedzi. - Nie będzie komentarza z naszej strony. Postanowienia porozumienia są poufne, franczyzobiorcy zostali poinformowani przez Wasz Sklep Spar o zasadach w odniesieniu do niego - przekazało nam biuro prasowe Spar Polska/Joker TNC.

Sprawa jest problematyczna dla franczyzobiorców prowadzących sklepy Spar, mamy bowiem już ostatni tydzień lutego i lada moment dojdzie do zamknięcia niewielkiego "okna" czasowego pozwalającego na niemal bezproblemową (gwarancja zwrotu weksla i rozliczenia, jak słyszymy od przedsiębiorców) zmianę operatora na Spar Group. Zapewne ostatnią rzeczą, jakiej życzyliby sobie teraz franczyzobiorcy prowadzący sklepy Spar, jest dalsza niepewność odnośnie tego, co ich czeka.

Czy uda się uniknąć kolejnego odcinka "bitwy o Spara"? Przekonamy się już niebawem, gdy zobaczymy, jakie logotypy wywieszone będą w marcu na sklepach, które pozostaną zrzeszone w sieci organizowanej przez Bać-Pol. Jeśli nadal będą to szyldy Spar, nie można wykluczyć, że Spar Group zainterweniuje.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (13)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tak ;)) 13 miesiąc temuocena: 100% 

  Możecie przecież do DC ?? Tam czekają ze sznurem hehehehheh

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MAKUMBA_SPAR 12 miesiąc temuocena: 90% 

  Dodam jeszcze, że jak restrukturyzacja upadłościowa nie zostanie rozstrzygnięta po myśli Pana Filipiaka oraz Zarządu PiP (upadłość likwidacyjna PiP) to cała ta farsa o szybkim, 400-stu sklepowym rozwoju Spara w Polsce pójdzie w zapomnienie, a Wasz Sklep Spar zwinie się z rynku szybciej niż ktokolwiek pomyślał. Tak więc przyszli Partnerzy WSS Spar, zanim podpiszecie cokolwiek, upewnijcie się, czy to, co Wam obiecano w umowach - otrzymacie. W AmberGold albo w SKOK-ach lokaty były lepiej oprocentowane niż w stabilnych bankach i omamieni klienci rzucili się na "wirtualne zyski" ale żaden z klientów swoich lokat, ani odsetek nie odzyskał. Tak więc zastanówcie się, czy chcecie handlować z ugruntowanym partnerem na rynku, czy z firmą karmiącą wirtualnymi zyskami i jeszcze z wątpliwym Zarządem. Sami widzicie, że SPAR w Holandii w niczym Wam nie pomoże (tak jak Baciowi). To tylko logo i pomysł na biznes, a WSS Spar takiego pomysłu na realizację biznesu w Polsce - NIE MA !!!

  oceń komentarz
 • ~MAKUMBA_SPAR 11 miesiąc temuocena: 90% 

  Do ~Nowy franczyzobiorca WSS Spar. No to wdepłeś w g..... kolejny raz. Czytałem umowę. Jest bonus powitalny, wolność zakupowa, dobre retro. Generalnie tylko handlować i spijać śmietankę. Tylko dlaczego inne Sieci, o ugruntowanej pozycji na rynku nie dały Ci takich warunków? Stary, jak mogłeś podpisać taką umowę z firmą "krzak" (bez obrazy dla jednego Pana znanego na tym forum ;-)) nie mając gwarancji funkcjonowania tej firmy na rynku polskim. Przecież na dzień dzisiejszy Wasz Sklep Spar "przykleił się" do upadającego holdingu PiP dzięki udzielonym pożyczkom, licząc na skandaliczne zakończenie upadłości restrukturyzacyjnej, pogrążając wierzycieli. Przecież na dzień dzisiejszy Wasz Sklep Spar nie jest właścicielem majątku upadającego PiP. Żaden sklep, magazyn logistyczny, biurowiec nie jest własnością Wasz Sklep Spar. Na rynku, autorzy upadku Bać Polu (Syller i Stellmaszak) i upadku PiP (Karbowiak), a dalej super zarząd Wasz Sklep Spar działają na NIP-ie Piotra i Pawła !!!

  oceń komentarz
 • ~Nowy franczyzobiorca WSS Spar 10 miesiąc temuocena: 36% 

  Zależy kto jakie dostał warunki. Czy dostał bonus powitalny, wolność zakupową, dobre retro itp. Większość dużych Sparow i Eurospar podpisało umowy z nowym Sparrm

  oceń komentarz
 • ~Solcm 9 miesiąc temuocena: 50% 

  Z tego co słyszałem to wielu właścicieli sklepów Spar rozmawia z siecią Lewiatan na temat możliwości przejścia. Wiedzą, że to dla nich najlepsza i najbezpieczniejsza opcja, tyle, że w wielu przypadkach niestety niemożliwa ze względu kolizyjne lokalizacje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franczyzobiorca A 8 miesiąc temuocena: 100% 

  Ja nie napisałem że to propozycja Eurocashu.Jest jeszcze wielu innych Franczyzodawców na tym rynku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowy franczyzobiorac WSS Spar 7 miesiąc temuocena: 80% 

  MIałem także propożycję z Delikatesów Centrum i dokładnie się z nią zapozanłem. Nie wiem gdzie widziałeś te super ceny zakupowe, wspaniałe retro itp. Wolę mięć wolnośc zakupową i kupować co chcą i gdzie chcę niż mieć wszystko z centrali Eurocash.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franczyzobiorca A 6 miesiąc temuocena: 50% 

  Do Nowy Franczyzobiorca WSS Ja mogę mieć nawet i 90% lojalności w danej sieci jeżeli gwarantuje mi ona: a) Najlepsze warunki w cenach zakupu b) najlepsze retro c) najlepsze terminy platnosci. d) największy wybór asortymentu na Magazynie Logistycznym Jeśli WSS Ci to daje i nikt na rynku ich nie przebija to Gratuluje i Powodzenia w sieci której zarządzają ludzie którzy maja sukcesy jakie maja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nowy franczyzobiorca WSS Spar 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Do Wolny Rynek przyłączyć się do Delikatesów Centrum i mieć ponad 90pr. lojalności i dostaw z magazynu centralnego. Ja dziękuję za takie możliwości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wolny Rynek 4 miesiąc temuocena: 100% 

  Redakcjo, Maja jeszcze trzecia opcje wypowiedzieć umowę i przejąć do innych sieci jak np. Delikatesy Centrum, Auchan , Carrefour itd

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~handlowiec 3 miesiąc temuocena: 100% 

  JOKER- Nazwa pasuje do Leszka. Delikatnie mówiąc - Żartowniś z niego...

  oceń komentarz
 • ~Franek 2 miesiąc temuocena: 63% 

  A czemu tylko do końca lutego?Co tak szybko? Nie można się dłużej zastanowić? Porównać oferty? Pan Syller chce na szybko zgniłe jajo podsunąć?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mariola 1 miesiąc temuocena: 67% 

  Spar Group z Syllerem nie ma nic do zaoferowania. Porównajcie warunki w innych sieciach , są znacząca lepsze!Blue City to klapa skończą jak Bac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony