REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

Afrykańskie Spar Group po przejęciu kontroli nad siecią Piotr i Paweł zapowiada intensywny rozwój na polskim rynku. Graham O'Connor, dyrektor generalny firmy, w rozmowie z "European Supermarket Magazine" wyraża przekonanie o tym, że potencjał do wzrostu w Polsce jest spory.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03
Graham O'Connor, dyrektor generalny Spar Group

Graham O'Connor, dyrektor generalny Spar Group (fot. materiały prasowe)

- Gdy spojrzymy na krajobraz polskiego handlu, zauważymy, że w 50 proc. jest to handel usieciowiony i w 50 proc. nieusieciowiony, zatem jesteśmy podekscytowani możliwością rozwoju tutaj - powiedział O'Connor.

Jak wskazał, Spar Group "wierzy, że może wnieść coś nowego do tego rynku, ponieważ nasz model w całości polega na napędzaniu rozwoju biznesu w oparciu o przedsiębiorców z branży handlowej. Jesteśmy w tym bardzo mocni".

W rozmowie z "ESM" Graham O'Connor podkreśla też, że wejście na polski rynek trwało w przypadku Spar Group dłużej niż zakładano. Przyczyną tego jest trwający spór ze znajdującym się w sanacji Bać-Polem i jego spółką zależną Spar Polska o to, kto ma prawo do rozwoju szyldu Spar w Polsce. Spór ten powinien w niedalekiej przyszłości zostać rozstrzygnięty przez sąd w Amsterdamie.

- Jesteśmy w trakcie procesu przejmowania sklepów Piotr i Paweł, będziemy do nich dostarczać produkty z magazynu sieci w Poznaniu. Z czasem wygasimy markę Piotr i Paweł oraz rozwiniemy naszą obecność i brand Spar w Polsce - powiedział O'Connor "ESM".

Menedżer zdradził też magazynowi, że Spar Group rozglądało się niedawno za okazjami do przejęć sieci handlowych w Europie. O'Connor przyznaje, że żałuje zwłaszcza jednego przypadku, gdy sieć, jaką Spar Group mogło przejąć, lecz się na to nie zdecydowało, udowodniła później, że byłaby dobrą inwestycją.

- W bliskiej przyszłości nie planujemy dalszej ekspansji (w Europie - red.), ale potem, kto wie? - skomentował dyrektor generalny Spar Group.

źródło: "European Supermarket Magazine".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 16

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Franek 4 4 miesiące temuocena: 100% 

  Jendrula, Kwota która zapłacił Spar Group poszła na długi powstałe po 12.09.2018r czyli po Sanacyjne i ugaszenie pożaru w postaci przerwania Sanacji przez Sąd.Na te przed Sanacyjne raczej nie starczy...a kwestią czasu jest czy bedzie układ i w jakiej wysokości wierzyciele zostaną spłaceni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jendrula 3 4 miesiące temuocena: 0% 

  Franek, przecież powołali spółkę celową do przejęcia sieci, a nie spółki z długami. Po prostu kupią sieć, przez co spółka PiP zostanie zasilona gotówką i będzie miała pieniądze na spłatę części długów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiegowa 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Stówka rocznie w plecy i uśmiech zniknie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Franek 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  - Jesteśmy w trakcie procesu przejmowania sklepów Piotr i Paweł,-Ja myślałem ze Wy przejmujecie Spółki Piotra i Pawła a nie tylko sklepy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony