REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

(Foto: freeimages.com)

Kolejne firmy w Rosji mają trudności z dostępem do sieci WiFi. Dziś z przewodowego internetu nie mogli skorzystać m.in. klienci lokali KFC i Burger King.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak donosi dziennik „Kommersant”, o problemach z dostępem do bezpłatnego internetu poinformowała firma Hot WiFi, która dostarcza swoje usługi do sieci lokali KFC i Burger King. Szacuje się, że łącznie problem z dostępem do internetu mogą mieć klienci około 1 tys. lokali gastronomicznych w Rosji.

Część naszych adresów IP została zablokowana – powiedział Dmitrij Stepanienko, właściciel firmy Hot WiFi.

Chodzi o to, że 17 kwietnia rosyjski państwowy regulator Roskomnadzor rozpoczął działania, związane z ograniczeniem dostępu do komunikatora Telegram i zablokował około 20 mln adresów IP Google i Amazona, by uniemożliwić korzystanie z tego komunikatora. W wyniku tego, w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia blokady, problemy z dostępnością do sieci miały również takie firmy jak Microsoft (Xbox), Evernote, komunikator Viber oraz banki.

Roskomnadzor poinformował, że będzie nadal blokował wszystkie zasoby internetowe związane z Telegramem, dopóki właściciel komunikatora nie spełni żądania o przekazaniu Federalnej Służbie Bezpieczeństwa (FSB) kluczy kryptograficznych do deszyfrowania korespondencji przesyłanej za pomocą tej aplikacji.

Rosyjski urząd blokuje Telegram na mocy decyzji sądu. Telegram ma w Rosji około 15 mln użytkowników.Jego twórca, przedsiębiorca Paweł Durow uzasadniając odmowę spełnienia żądań FSB powołał się na konstytucyjną zasadę prawa do prywatności użytkowników oraz na techniczną niewykonalność polecenia służb.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~konan 3 ponad rok temu

  No z tego co wiem, to tylko u nas są z tym bdi przynajmniej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~honey 2 ponad rok temu

  a aero2 nie jest tylko w PL? Jak to jest?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uhu 1 ponad rok temu

  Niezły bigos. U nas i tak lepiej korzystać z własnego aero2 niż sieci publicznych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony