REKLAMAMLEKOVITA - Życzenia 2020 - Baner Główny (10-13.04.2020)
11. Kongres Rynku FMCG 2018

11. Kongres Rynku FMCG 2018 (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Strona 2 z 16
REKLAMA

17:36. Jacek Palec, prezes bdsklep.pl: - Za wcześnie jeszcze na deklarację, że zakaz handlu w niedziele wspiera e-commerce. Niemniej jednak odnotowujemy wzrost sprzedaży niedzielnej pod kątem złożenia zamówień. Klienci zaczynają kupować bardziej sprytnie. Coraz częściej planują zakupy, a ponieważ e-commerce w obszarze e-grocery jest bardziej przemyślany, zaplanowany, to w jakimś stopniu korzysta na ograniczeniu handlu w niedzielę.

17:31. Tomasz Kaczyński, DZP: - Moim zdaniem nie mamy do czynienia z obchodzeniem prawa. Jest jasno określone w ustawie, kto może, a kto nie może handlować. Jeżeli przedsiębiorca, przykładowo, spełnia definicję placówki pocztowej i wypełnia obowiązki związane z tego typu działalnością, to trudno go za to karać.

17:25. Dorota Pokrop, partner w dziale doradztwa podatkowego EY: - To że przedsiębiorcy poszukują obszarów, w których można prowadzić handel w niedzielę, wcale mnie nie dziwi. Jednak to wypacza rynek. Budowanie sztucznych struktur jest szkodliwe.

17:23. - Cała branża krytykowała ustawę, ale wola polityczna była inna - przyznaje Tomasz Kaczyński. Partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka zwraca uwagę na problemy wynikające także z innej ustawy, dotyczącej rynku aptecznego. - W przypadku rynku farmaceutycznego duży problem mają aptekarze, którzy zastanawiają się, co zrobić ze swoim biznesem. Niestety, ta ustawa była pisana na kolanie i pomysł wyrównania małych aptek rodzinnych z dużymi sieciowymi nie okazał się dobrym rozwiązaniem – podkreśla mecenas.

17:21. - Celem Solidarności było to, aby ludzie nie pracowali w niedzielę. Przygotowaliśmy odpowiednie rozwiązania, ale autorzy ustawy chcieli widzieć wyłącznie zamknięte sklepy, bo to była obietnica wyborcza - mówi Robert Krzak.

- Nie podjąłbym się dziś oceny, czy zakaz handlu w niedzielę się utrzyma. Ustawa jest tak dziurawa, że każdy wyjątek podlega innej interpretacji - zauważa przedstawiciel Piotra i Pawła.

17:19. Tomasz Kaczyński, DZP: - Przez to, że ustawy są w Polsce wprowadzane bardzo szybko, nie są opracowywane Oceny Skutków Regulacji. Dopiero teraz zaczynamy widzieć, jaki efekt przynosi ustawa o zakazie handlu w niedziele. Widzimy, że wyłączenia wskazane w tej ustawie są obchodzone, a także dostrzegamy całą masę innych problemów. Te problemy powinny być rozwiązane przed wprowadzeniem tego przepisu i to jest główny problem z tą ustawą. Trzeba jednak przyznać, że bardzo trudno jest stworzyć jedną ustawę, która zrealizowałaby cel, który założył sobie ustawodawca – przyznał Tomasz Kaczyński.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 14

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony