REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020

(fot. pixabay.com)

Visa, American Express, Discover i Matercard wprowadziły nowy, oparty na EMV Secure Remote Commerce (SRC) standard płatności „click to pay”. Pierwszymi sieciami, w których można pilotażowo dokonać płatności w nowym standardzie są Rakuten i Cinemar oraz fundacja Movember.

REKLAMAMAGO - Euroshop - Belka w artykułąch (04-18.03.2020)

Obecnie w sklepach internetowych istnieje duża liczba różnych standardów płatności, co może zwiększać ryzyko porzucania koszyków zakupowych. Dzięki „click to pay”, nie będzie trzeba już rejestrować się i logować by dokonać płatności. Mają być one równie łatwe jak płatności kartą w świecie realnym.

Ikonka SRC ma stać się odpowiednikiem symbolu płatności kartowych w fizycznych punktach sprzedaży. Jest to szczególnie istotne z uwagi na znacznie doświadczenia użytkownika w dynamicznie rozwijającym się obszarze m-commerce.

Visa będzie proponować SRC użytkownikom Visa Checkout, także w Polsce. Standard SRC od początku roku 2020 będzie szeroko wprowadzany w USA. Kolejnymi firmami, które do końca 2019 roku umożliwią płatność standardem SRC klientom będą m.in. BassPro, JoAnn Fabric and Crafts, Papa John’s, Saks Fifth Avenue, SHOP.com oraz Tickets.com.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony