31.05.2023 / 11:02
StoryEditor

Stosuj repricing w swoim e-sklepie by automatycznie dostosować cenę do rynku

Stosuj repricing w swoim e-sklepie by automatycznie dostosować cenę do rynku
Repricing to proces automatycznego dostosowywania cen produktów w sklepie internetowym, w oparciu o wcześniej ustaloną strategię, w celu utrzymania konkurencyjności i maksymalizacji zysków.

Jeśli chodzi o optymalizację cen dla Amazon, eBay, Idealo i innych rynków, repricing może być niezwykle przydatny. Korzystając z oprogramowania do ponownego ustalania cen, takiego jak Dealavo, można skonfigurować strategie cenowe, które będą aktualizować ceny w czasie zbliżonym do rzeczywistego, dzięki czemu sprzedawcy detaliczni nie będą musieli ręcznie stosować monitoring cen w Dealavo.

Dealavo pozwoli Ci nie tylko na przegląd rynku, ale poprzez funkcję repricing pozwoli Ci automatycznie obliczyć cenę dla Twoich produktów dostosując je do konkurencji. (materiał partnera)

Strategie cenowe i sztuczna inteligencja

Dealavo ma kilka funkcji, które pozwalają klientom zautomatyzować własne strategie cenowe, dzięki czemu mają więcej czasu i zasobów dostępnych gdzie indziej. Oprogramowanie zawiera silnik sztucznej inteligencji, który stale monitoruje oferty konkurencji i odpowiednio dostosowuje ceny - co oznacza, że klienci mogą nadążać za taktyką konkurencji bez konieczności wielokrotnego logowania się lub sprawdzania różnych stron internetowych w ciągu dnia; zamiast tego polegając na algorytmach w Dealavo, aby szybko podejmować złożone decyzje, które w przeciwnym razie byłyby bardzo czasochłonne. Umożliwia to również dynamiczne przeliczanie walut na każdym międzynarodowym rynku, na którym użytkownicy sprzedają produkty z różnych krajów na całym świecie - pomagając użytkownikom przezwyciężyć wszelkie bariery językowe, gdy mają do czynienia ze skomplikowanymi zasadami za granicą, automatycznie rozumiejąc lokalne przepisy i ustawiając rozsądne wartości minimalne / maksymalne oraz wszystkie waluty obsługiwane przez każdą używaną platformę.

Monitoring cen a blokowanie ceny przy repricingu

Co więcej, Dealavo umożliwia większą kontrolę nad tym, jak inni wyświetlają stronę produktu dzięki opcjom takim jak "Blokowanie ceny" - co oznacza, że jeśli inny sprzedawca obniży swoją cenę niżej niż Twoja w dowolnym momencie kampanii, uniemożliwi to dalsze obniżanie aktualnej oferty produktu, dopóki nie uda mu się wystawić wyższej ceny niż ta, którą ustawiłeś; upewniając się, że zawsze będziesz na szczycie wszelkich ofert, które pojawią się na jego drodze! Wreszcie, dostępny jest również "Kalkulator opłat", który pomaga sprzedawcom dokładnie określić, ile powinni płacić za każdą transakcję dokonaną na każdej używanej platformie; oznacza to, że firmy nigdy więcej nie przepłacają, ponieważ funkcja ta zapewnia, że klienci są rozliczani według uczciwych stawek, niezależnie od tego, kto pierwszy dokona płatności!

Podsumowanie

Podsumowując, istnieje wiele sposobów, w jakie automatyczna zmiana cen za pośrednictwem Dealavo może przynieść korzyści sprzedawcom poszukującym lepszej kontroli nad swoimi sklepami internetowymi - automatyczne aktualizacje (dostosowywane +/- 1% w najkrótszych odstępach czasu), narzędzia do zarządzania opłatami i wgląd analityczny w sposób działania konkurencji.

30. wrzesień 2023 22:12