25.09.2023 / 09:45
StoryEditor

Plant-Powered Pitching: 50 000 zł nagród dla startupów rozwijających produkty roślinne

501688
fot. Materiał Partnera
501689
fot. Materiał Partnera
501690
fot. Materiał Partnera
501688
501689
501690
Właśnie rozpoczęły się zapisy na towarzyszący konferencji Plant-Powered Perspectives konkurs dla startupów foodtechowych - roślinni producenci, którzy rozwijają innowacyjne produkty i mają potencjał na ciekawe R&D mogą wygrać nagrody pieniężne w wysokości 40 000 zł i 10 000 zł, a oprócz tego dostaną wsparcie i mentoring od organizatorów pitchingu.

Zgłoszenia przyjmowane są zarówno od polskich jak i międzynarodowych startupów poprzez formularz do 5 października. Osoby z zakwalifikowanych firm przeprowadzą krótkie prezentacje przed branżową widownią, przedstawiając swoje koncepty i perspektywy na rozwój - wymagany jest fizyczny udział w konferencji. Na tej podstawie eksperckie jury przyzna nagrody. Oprócz funduszy zwycięskie startupy dostaną dzikie karty do programu akceleracyjnego foodtech.ac, sesje mentorskie z inwestorami, wsparcie zespołu RoślinnieJemy, dostęp do społeczności partnerów i ekspertów branżowych oraz pakiet brandingowy/komunikacyjny w kanałach społecznościowych Roślinniejemy.

Konkurs jest organizowany przez foodtech.ac, doświadczony akcelerator startupów, który zamknął już rekrutację do swojego szóstego programu rozwojowego - udział w konkursie jest więc ostatnią szansą dla firm foodtechowych na dołączenie do niego i pracę nad rozwojem konceptu na jedzenie przyszłości. Foodtech.ac wspiera firmy, które wykorzystują technologię do produkcji zdrowej żywności z alternatywnych źródeł białka przy niewielkim wpływie na środowisko. Program oferuje intensywne szkolenia, warsztaty oraz cenne kontakty z potencjalnymi klientami i inwestorami. Wcześniejsi uczestnicy programu odnieśli znaczący sukces na rynku: uczestnikami akceleratora były m.in takie firmy jak Roślinny Qurczak Apollo, It’s Bean, PlanEat czy Cudo Kombucha. Zwycięskie startupy Plant-Powered Pitching dostają ponadto również wsparcie RoślinnieJemy - eksperckiej kampanii roślinnej od lat wspierającej transformację systemu żywnościowego w Polsce.

Sam udział w konkursie jest również szansą na networking, spotkanie z ważnymi przedstawicielami polskiej branży roślinnej jak i zagranicznych ekspertów - konferencja Plant-Powered Perspectives od lat zapewnia przestrzeń na dyskusję o roślinnym trendzie i skupia osoby, które uważają ten temat za kluczowy w rozmowach o przyszłości biznesu i systemu żywnościowego. Oprócz paneli poruszających aktualnie najważniejsze dla roślinnej branży tematy - aktualną sytuację rynku, wsparcie instytucjonalne czy system innowacji - konferencji towarzyszy strefa Innovation Showroom, gdzie wystawiają się czołowi roślinni producenci.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin udziału, oraz bilety na tegoroczną edycję konferencji, można znaleźć na stronie internetowej Plant-Powered Perspectives.

 

Zapisy do konkursu odbywają się przez formularz.

09. grudzień 2023 20:10