Interwencja poselska w Dino: 8 stopni wewnątrz marketu
W środę 4 lutego 2025 roku Adrian Zandberg, poseł Partii Razem, razem z działaczami z OPZZ Konfederacja Pracy odwiedzili jeden z marketów sieci Dino Polska w Sochaczewie (woj. mazowieckie).
– Weszliśmy właśnie z interwencją poselską do pomieszczeń w Sochaczewie. Mamy udokumentowane naruszenie przepisów. PIP o tym wie, kontroli ciągle nie ma – informuje poseł Zandberg w swoich mediach społecznościowych.
We wpisie wskazuje także na niską temperaturę, jaka panuje w pomieszczeniach marketu. „8 stopni – w takim zimnie pracują ludzie w Dino” – dodaje lider Partii Razem.
Natomiast kolejny z działaczy tej formacji, Chrystian Talik, wyjaśnia, że tak niska temperatura jest w magazynie sklepowym. – Na sali sprzedażowej nie jest o wiele cieplej. To łamanie kodeksu pracy i rozporządzenia dot. BHP – dodaje polityk.

