09.05.2024 / 16:47
StoryEditor

Carlsberg ma nowego prezesa ds. marketingu. To menedżer, który 10 lat temu opuścił firmę, a teraz do niej wrócił

Z początkiem maja br, członkiem zarządu i prezes ds. marketingu w Carlsberg Polska został Piotr Chęcielewski (fot. materiały prasowe)
Z początkiem maja stanowisko członka zarządu Carlsberg Polska, w funkcji prezesa ds. marketingu objął Piotr Chęcielewski. To menedżer z doświadczeniem w branży browarniczej, ale nie tylko. Piotr Chęcielewski pracował też w takich firmach jak Mars czy Hortex.

Piotr Chęcielewski ma niemal trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte na kluczowych stanowiskach w czołowych firmach z branży FMCG.

Jak wygląda zawodowy dorobek Piotra Chęcielewskiego?

Przed wejściem do zarządu spółki Carlsberg Polska i objęciem w niej funkcji prezesa marketingu był m.in. dyrektorem marketingu w firmach Mars Polska oraz Hortex. Szefował też Browarowi Czarnków, w którym był CEO Browaru.

Co więcej, w latach 2007-2014 Piotr Chęcielewski pracował już w firmie Carlsberg Polska. Odpowiadał wówczas m.in. za repozycjonowanie marki Harnaś, wprowadzenie do sprzedaży niepasteryzowanego wariantu marki Kasztelan oraz launch marki Somersby.

Co będzie należało do obowiązków nowego członka zarządu Carlsberg Polska?

W nowej roli, objętej z początkiem maja br., ma być odpowiedzialny za strategię marketingową marek z portfela firmy, integrację działań komercyjnych oraz zarządzanie zespołem marketingu oraz jego rozwój.

Komentując nominację Piotra Chęcielewskiego na stanowisko członka zarządu w funkcji prezesa ds. marketingu, Mieszko Musiał, prezes Carlsberg Polska powiedział: - Piotr doskonale zna kategorię piwa, jest jej pasjonatem i wizjonerem. Na dynamicznie zmieniającym się rynku jego doświadczenie będzie dla nas bardzo cenne, będzie świetnym wzmocnieniem naszego zespołu.

08.06.2026 / 16:14
StoryEditor
Wiemy, kto kupił sieć Dealz od Pepco! To właściciel dwóch sieci handlowych
Wiemy już, kim jest nowy właściciel sieci Dealz (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

To brytyjski fundusz Modella Capital kupuje sieć Dealz Poland od Grupy Pepco za symboliczną złotówkę – dowiedział się serwis Sky News. Giełdowy gigant zdecydował o całkowitym wyjściu z segmentu FMCG, by skupić się na rozwoju marki Pepco. Przedstawiamy kulisy tej bezprecedensowej transakcji i nietypowe warunki umowy.

Z artykułu dowiesz się:

  • Za ile została sprzedana sieć Dealz? 
  • Skala biznesu Dealz w Polsce
  • Strategiczny zwrot Pepco: Pożegnanie z FMCG
  • Co dalej z siecią Dealz? Term...
Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 96% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

21.06.2026 / 17:45
StoryEditor
Szantażowali SM Mlekovita i żądali 4 mln zł haraczu. Właśnie zostali skazani
Szantażowali SM Mlekovita i żądali 4 mln zł haraczu. Właśnie zostali skazani (fot. SM Mlekovita + Canva)

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał dwóch mężczyzn za próbę wyłudzenia 4 mln zł od spółdzielni mleczarskiej Mlekovita. To finał głośnej afery, która ciągnącej się latami. Jednocześnie sędzia uniewinnił dwie inne osoby i wytknął błędy prokuratury

W artykule przeczytasz:

  • Kary więzienia za próbę wyłudzenia 4 mln zł od Mlekovity
  • Kluczowych dowodów dostarczył sam oskarżony
  • Sąd uniewinnia dwie osoby: dziennikarza i byłą pracownicę Mlekovity
  • Krytyka prokuratury za umorzenie wątku antydatowania produktów Mlekovity

Kary więzienia za próbę wyłudzenia 4 mln zł od Mlekovity

Sąd Okręgowy w Poznaniu 19 czerwca 2026 r. zakończył głośny proces dotyczący próby wyłudzenia 4 mln zł od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. leszczyński prawnik Marcin O. oraz były pracownik hurtowni Mlekovity w Kościanie, Przemysław S.

Sędzia Tomasz Borowczak uznał obu mężczyzn za winnych stosowania gróźb bezprawnych w celu zmuszenia przedstawicieli SM Mlekovita do przekazania im 4 mln zł. Sąd wymierzył im kary po 2,5 roku pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 60 tys. zł.

Jak opisuje „Głos Wielkopolski”, skazani „stosowali groźbę bezprawną rozgłoszenia wiadomości uwłaczających czci Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, a mających świadczyć o fałszowaniu dat przydatności do spożycia produktów mleczarskich w magazynie hurtowni numer 25 Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Kościanie”.

image

Mlekovita ma ponad 10 mld zł przychodu. "Kluczem jest elastyczność"

W przypadku odmowy wypłaty żądanej kwoty, szantażyści zapowiadali przekazanie zebranych materiałów bezpośrednio do prokuratury oraz do teleiwzji. 

Dziękujemy, że nas czytasz!
Pozostało jeszcze 66% tekstu

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów. Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo. Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

DOSTĘP 30 DNI
34,99 zł - 30 dni
PRENUMERATA ROCZNA WH PLUS
399,99 zł - 365 dni

W RAMACH SUBSKRYBCJI OTRZYMASZ:

  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

W ramach Prenumeraty WH Plus także:

  • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
  • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
  • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
  • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
  • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET

23. czerwiec 2026 10:52