02.09.2020/12:59

1,5 mld zł z podatku handlowego? Wpływy będą wyższe od zakładanych przez rząd [TYLKO U NAS]

Rząd w uzasadnieniu do projektu budżetu na 2021 r. zapisał dochody z podatku od sprzedaży detalicznej na poziomie 1,458 mld zł. Wydaje się, że to kwota mocno niedoszacowana. Jeśli podatek zacznie obowiązywać od stycznia - co nie jest jeszcze przesądzone, Polska czeka bowiem na wyrok TSUE w tej sprawie - sieci handlowe wpłacą w przyszłym roku do budżetu państwa wyższą kwotę.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Dostawca 08.09.2020

  Taki mamy system. Przysłowiowy Kowalski dostaje +500 do jednej ręki a do drugiej coraz wyższe rachunki za wszystko: energię, żywność, chemię. To że przysłowiowy Kowalski nie potrafi liczyć, to wszyscy wiedzą. W szkole nie uczymy dzieci realnego wykorzystania matematyki, co to są kredyty, leasing, podatek .... Po co jak młody Kowalski nie będzie potrafił liczyć to uwierzy że coś dostał za darmo ... Zatem będzie podatek dla sieci i Kowalski się ucieszy "dobrze tym ..." a to że on za to zapłaci ... no cóż takie życie

 • pinokio mateusz 03.09.2020

  Wszystko zapłacą klienci. Albo wieksza czesc

 • Jerusalem 03.09.2020

  Ten podatek zapłacimy wszyscy , i jeszcze od cukru, deszczu i kto wie czego jeszcze. A ministrowie pisowscy kłamią mówiąc, że w tym roku nie będzie nowych podatków.

 • Dostawca 02.09.2020

  A jak pan Premier zamierza zabezpieczyć producentów i dostawców aby sieci nie przerzuciły tej opłaty na nich? Bo jak znam życie handlowe to nacisk na poprawę warunków handlowych, obniżki cen będą kosmiczne

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także