13.06.2020/16:22

Action ma problemy z dostawami z powodu koronawirusa

Przemysłowa sieć Action ma kłopoty z uzupełnieniem zapasów. Z powodu opóźnień w Chinach i ograniczonej aktywności w centrach dystrybucyjnych dyskont nie był przygotowany na zwiększenie popytu po zdjęciu ograniczeń w kilku krajach. W rezultacie półki pozostają puste w niektórych sklepach - informuje portal retaildetail.eu.

Przedstawicielka Action potwierdziła problemy z zaopatrzeniem w holenderskiej stacji radiowej BNR. Centra dystrybucji we Francji, Niemczech i Polsce działały ze zmniejszoną wydajnością przez tygodnie, a niektóre zostały całkowicie zamknięte. W rezultacie w magazynach pozostała spora ilość produktów sezonowych, takich jak ozdoby wielkanocne.

Dyskont nieżywnościowy nie był przygotowany na natłok klientów po ponownym otwarciu. – Byliśmy zmuszeni zrobić przerwę awaryjną, a następnie musieliśmy wznowić pracę z pełną prędkością. W Belgii i Francji przed naszymi sklepami powstały ogromne kolejki – powiedziała Yvette Moll, rzeczniczka Action. 

Ponadto Action zmaga się z opóźnieniami w dostawach z Chin, choć spowodowane są one głównie problemami pośredników. Aby uniknąć pustych półek, dyskonter dokonuje reorganizacji logistyki. Bywa, że francuskie sklepy są uzupełniane na przykład z holenderskiego magazynu. Zatowarowanie różni się znacznie w zależności od sklepu, ale niedobory mogą sięgać nawet 15 proc. asortymentu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.