18.05.2023/12:07

Agnieszka Górnicka, Inquiry: Jestem przekonana, że 800+ będzie przeznaczone na bieżącą konsumpcję

- Pieniądze z 800+ nie zmienią sytuacji radykalnie, ale gdy zostaną przeznaczone na łatanie bieżącego budżetu, może to mieć efekt ratujący handel przed dalszymi spadkami sprzedaży - mówi Agnieszka Górnicka, prezes agencji badawczej Inquiry komentując plany zwiększenia świadczenia socjalnego przyznawanego na każde dziecko w rodzinie z 500 zł do 800 zł. Wprowadzenie takiej zmiany od przyszłego roku zapowiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • Nickt 18.05.2023

  Tylko na konsumpcję czego i przez kogo? Dziecko przeje 800zł? Śmiech na sali. Dziecko to batonika dostanie i paczkę chipsów jak zawsze, a reszta głównie na wódę, fajki i paliwo. I chyba o to chodzi, prawda?

  Ludzie już kompletnie zgłupieją przez tej socjal, nie będą się z groszem liczyć wcale, ceny wystrzelą kolejny raz, obstawiam cukier po 10zł/kg i kostkę masła podobnie. Zwykła bułka będzie kosztować 2zł jak tak dalej pójdzie.

  Chore, naprawdę chore rozdawnictwo kosztem ludzi przedsiębiorczych. Tymczasem w Polsce w ciągu 10 lat zniknęło aż 200 tys. gospodarstw rolnych, jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od żywności z importu. Gdyby tę kasę na takie cele przeznaczyć i pomóc rolnikom to dziś bylibyśmy potęgą w produkcji żywności, a nie konsumentami tego co zachód nam wyśle i po takich cenach jak chce. Chyba, że to też o to chodzi?

  Gdzie silna, polska sieć marketów i dyskontów? Gdzie polskie skupy? Gdzie polskie zakłady przetwórcze? Gdzie to wszystko jest? Bo gdzie nie spojrzeć tam zachodni właściciel trzepie kasę na Polakach. A rząd zamiast to ogarnąć to rozdaje i zaciesza japę, że jest tak świetnie. Tylko komu i czyim kosztem pytam się?

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także