08.09.2020/10:40

Aldi rozbudowuje sieć ładowania samochodów elektrycznych

Aldi chce rozbudować sieć stacji ładowania elektrycznych samochodów w swoich niemieckich oddziałach. Minister transportu Andreas Scheuer w piątek 4 września dał sygnał do rozpoczęcia długofalowego, zakrojonego na szeroką skalę projektu dyskontera dokonując symbolicznego, pierwszego ładowania.

- Naładuj samochód elektryczny podczas cotygodniowych zakupów, to powinno być oczywiste w przyszłości. Stacje ładowania w handlu detalicznym odgrywają ważną rolę w dostosowywaniu elektromobilności do codziennego użytku. Przemysł może być tu pionierem - powiedział Andreas Scheuer podczas otwarcia oddziału Aldi przy Neuburger Strasse w Pasawie.

- Chcemy ułatwić naszym klientom przejście na elektromobilność. Dlatego od lat inwestujemy w infrastrukturę ładowania i teraz konsekwentnie podążamy tą drogą - mówił Stefan Ruhland, dyrektor ds. Logistyki w Aldi. Jak podkreślił, w tym roku co najmniej 200 oddziałów otrzyma nową stację ładowania.

Nowe stacje szybkiego ładowania mają moc do 150 kilowatów i umożliwiają szczególnie szybkie ładowanie: pełne naładowanie pojazdu elektrycznego zajmuje mniej niż 45 minut. W przyszłości zwiększenie zasięgu do 500 kilometrów można osiągnąć w pół godziny.

Dyskont coraz częściej buduje szybkie stacje ładowania w obszarach miejskich i w pobliżu autostrad. Docelowo w każdym oddziale będą dwa punkty szybkiego ładowania o łącznej mocy do 150 kilowatów. Na terenach wiejskich i w mniejszych miastach oddziały Aldi w Niemczech posiadają głównie tradycyjne stacje ładowania z co najmniej dwoma punktami ładowania. Tutaj klienci mogą naładować zasięg do 80 kilometrów podczas półgodzinnych zakupów. Tam, gdzie jest to możliwe, stacje ładowania są zasilane energią słoneczną z systemów fotowoltaicznych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także