14.08.2018/10:57

Aldi w Danii na finansowej kroplówce z centrali

Duński oddział Aldiego otrzymał 200 mln duńskich koron (około 27 milionów euro) z niemieckiej centrali. Bez tego zastrzyku gotówki Aldi musiałby wycofać się z bardzo konkurencyjnego duńskiego rynku, w którym dyskonter posiada zaledwie 3-4-proc. udział, a w ub.r.  odnotował stratę w wysokości 326 mln koron duńskich (około 44 mln euro).

- Pieniądze z Niemiec pozwolą nam na rozwinięcie sieci sklepów do 190 z obecnych 150 placówek. Konieczne będzie również przeniesienie części dyskontów w inne, lepsze lokalizacje - powiedział Finn Tang, dyrektor generalny Aldi Dania, cytowany przez niemieckie pismo branżowe Lebensmittel Praxis.

Jednocześnie zapewnił, że w razie potrzeby istnieje możliwość pozyskania z centrali większego strumienia gotówki. Duński oddział Aldiego znajduje się pod ogromną presją konkurencyjną ze strony lidera rynku - dyskontowej sieci Netto, która ma w Danii ponad 450 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.