03.07.2018/15:19

Alibaba wchodzi do Rosji

Alibaba Group za pośrednictwem spółki Rural Taobao rozpocznie sprzedaż artykułów spożywczych w Rosji. Początkowo zaoferuje produkty chińskich producentów, ale z czasem asortyment sklepu może zostać poszerzony o rosyjskie produkty.

Pod koniec czerwca br., spółka Rural Taobao wchodząca do Alibaba Group (odpowiada za współpracę z producentami i dostawcami produktów w Chinach) przeprowadziła w Moskwie prezentację.

Podczas spotkania zostały pokazane produkty chińskich producentów, które niedługo będą dostępne dla rosyjskich konsumentów. Podstawową grupę produktów mają stanowić owoce morza – poinformował serwis rbc.ru.

Planuje się, że w najbliższym czasie na platformie Tmall (e-sklep Alibaba Group, w Rosji działa w domenie AliExpress) zostanie uruchomiony w reżymie testowym dział produktów spożywczych, w którym będzie przedstawiona oferta spółki Rural Taobao.

Według rankingu Alexa pokazującego ruch na stronie internetowej, Tmall zajmuje 14. miejsce wśród najbardziej popularnych serwisów na świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.