17.09.2020/14:15

Alibaba wdraża robota mogącego dostarczyć nawet 500 paczek dziennie

Alibaba Cloud, technologiczna spółka Alibaba Group, zaprezentowała serię innowacyjnych produktów podczas dorocznego, 12-tej edycji konferencji Apsara. Firma podkreśliła, że zaprezentowane nowości pomogą w dostosowaniu do  bardziej zdigitalizowanego świata i przyspieszeniu cyfrowej transformacji klientów podczas pandemii i po jej zakończeniu.

Firma Alibaba Cloud pokazała m.in. swojego autonomicznego robota logistycznego do dostaw tzw. ostatniej mili. Opracowany przez Alibaba DAMO Academy dostawczy robot może przewozić 50 paczek jednocześnie i pokonać około 100 kilometrów na jednym ładowaniu. Szacuje się, że mobilny robot powinien być w stanie dostarczyć aż 500 paczek dziennie do jednej strefy, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na szybką dostawę w Chinach. Zakupy online notują tam rozkwit. Obecnie Chińczycy otrzymują 200 mln paczek dziennie, a przewiduje się że w najbliższych latach liczba ta wzrośnie do 1 miliarda paczek dziennie

- Aby sprostać silnemu zapotrzebowaniu na dostawy od lat inwestujemy w inteligentną logistykę, w tym roboty logistyczne. Cieszymy się, że możemy wdrożyć nasz najnowszy mobilny robot dostawczy, który będzie wspierać Cainiao, platformę logistyczną Alibaby - powiedział Jeff Zhang, prezes Alibaba Cloud Intelligence i dodał, że roboty będą dostaczać przesyłki m.in w kampusach i parkach biznesowych w Chinach.

Kolejnym zaprezentowanym produktem jest pierwszy komputer w chmurze Alibaba Cloud. To komputer osobisty wielkości dłoni, który pomimo zaledwie około 60 gramów, oferuje obliczenia o wysokiej wydajności, dzięki solidnym zasobom chmury. Podłączając komputer, użytkownik może uzyskać dostęp do niemal nieograniczonych zasobów obliczeniowych w dowolnym miejscu i czasie, płacąc za subskrypcję urządzenia lub za rzeczywiste zużycie w chmurze.

- Mamy nadzieję, że nasz komputer w chmurze może pomóc ludziom uzyskać dostęp do elastycznej mocy obliczeniowej, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Mogą wykonywać skomplikowane zadania, które zwykle wymagają zaawansowanych i wydajnych komputerów. Chmura obliczeniowa umożliwia np. edycję wideo, renderowanie animacji, tworzenie oprogramowania i usługi klienta online, z małym komputerem osobistym pod ręką - twierdzi Jeff Zhang.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.