10.02.2020/18:07

Alibaba włącza się do walki ze skutkami epidemii koronawirusa

Grupa Alibaba uruchomiła nową globalną platformę wymiany handlowej w modelu B2B, która ma przyspieszyć i usprawnić dostarczanie importowanych do Chin leków i produktów medycznych bezpośrednio w regiony, w których najgwałtowniej rozwija się epidemia koronawirusa.

Platforma nazywa się Alibaba Global Direct Sourcing Platform. Ma służyć jako miejsce komunikacji, łączące dostawców zaopatrzenia medycznego z firmami, władzami lokalnymi i szpitalami w Chinach, gdzie coraz dotkliwiej odczuwane są braki wielu produktów.

Alibaba będzie publikować specyfikację poszukiwanych produktów, zawierającą takie dane, jak typy i odmiany produktów oraz potrzebne wolumeny dostaw. Portal będzie też wspierał procedury składania zamówień. Zakupione dobra będą dostarczane do wybranych szpitali w oparciu o analizę stopnia pilności i innych priorytetów. W łańcuchu logistycznym Alibaby uruchomiony zostanie Zielony Kanał dystrybucji, za pośrednictwem którego realizowane będą wszelkie procedury związane z importem leków, urządzeń i innych potrzebnych dóbr.

Koncern uruchomił ponadto specjalny fundusz w wysokości 1 mld juanów (ok. 143 mln dolarów amerykańskich), z przeznaczeniem na finansowanie części zakupów.

– Walka z wirusem weszła w fazę krytyczną. Naszym celem jest jak najskuteczniejsze połączenie uczestników globalnego łańcucha dostaw z tymi, którzy potrzebują zaopatrzenia. Jeśli zaufamy sobie i podejmiemy wspólne wysiłki, uda nam się przezwyciężyć kryzys – apeluje Alibaba w liście otwartym do dostawców z całego świata.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.