18.01.2021/15:57

Allegro tworzy nową platformę handlową B2B. Allegro Biznes startuje w lutym

Allegro Biznes, zbudowane na bazie lubianej przez Polaków platformy do zakupów online, to miejsce na firmowe zakupy, które łączy w sobie szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny, przyjazne metody płatności oraz wygodę dostaw z funkcjami i narzędziami pozwalającymi obniżyć koszty. 

Prognozy ekspertów wskazują, że wartość handlu online w kategorii zakupów firmowych w Polsce wyniesie ponad 340 mld zł w 2021 roku. Oznacza to, że potencjał tego rynku jest ogromny, a jego  część  może zostać zaadresowana przez ofertę  Allegro. Wychodząc naprzeciw jego specyficznym   potrzebom,  Allegro uruchamia serwis Allegro Biznes.

- Każdego miesiąca co czwarta firma w Polsce robi zakupy na Allegro. Dzięki Allegro Biznes ich „podróż  konsumencka”  będzie teraz jeszcze lepsza. Możliwość samodzielnego i szybkiego wyboru produktów  w połączeniu z bardzo bogatą  ofertą w konkurencyjnych cenach oraz wygodnymi dostawami -elementy tak ważne w naszych codziennych, prywatnych zakupach - nie były do tej pory dostępne w przypadku zakupów firmowych. Ponieważ jednak klienci, poza życiem zawodowym, przyzwyczaili  się  do  określonego  standardu  zakupów  online,  ta  luka doprowadziła do szybkiego rozwoju funkcji i usług, takich jak Allegro Biznes, skierowanych do klientów   B2B –powiedziała  Dagmara  Brzezińska-Marcu,  Commercial  Category Management Director w Allegro.

Allegro Biznes połączy szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami usprawniającymi zakupy firmowe. Allegro Biznes zbudowane zostało na bazie doskonale znanej     Polakom platformy  konsumenckiej, zachowując wszystkie dotychczasowe funkcjonalności i dodając konkretne narzędzia przydatne zarówno dla tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają.

Rozwój  platformy  w najbliższej przyszłości będzie koncentrował się między innymi na oferowaniu konkurencyjnych cen i przyjaznych dla biznesu opcji płatności, ponieważ są to główne czynniki decyzyjne w procesie wyboru dostawcy. Oferta  Allegro  Biznes  dostępna  będzie  tylko dla posiadaczy konta Firma. Dlatego w momencie uruchomienia serwisu, firmy sprzedające i kupujące na Allegro automatycznie otrzymają do niej dostęp. Jednocześnie sprzedający, których oferty pojawią się na obu wersjach  Allegro, otrzymają możliwość eksploracji dodatkowego rynku, na którym wydatki są średnio 10-krotnie większe niż w przypadku zakupów konsumenckich.

Allegro Biznes będzie odpowiadać na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców (np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania, sprzęt IT itp.). Oferta będzie  również  dostosowana  do  bardzo  specyficznych  branż,  takich  jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne. Platforma Allegro Biznes zostanie udostępniona na początku lutego.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • andre 19.01.2021

    Zgadzam się z powyższym stwierdzeniem.Allegro zmierza w złym kierunku.

  • Obserwator 18.01.2021

    Kiedyś allegro było przejrzystym i przyjemnym dla sprzedawców portalem. Po zmianach wprowadzono ogrom zbednych opcji które tylko tworzą zament. Więcej nie znaczy lepiej. Ich czas jest policzony. Mnóstwo takich jak ja przybywa z każdym rokiem !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także