15.07.2020/11:59

Allegro udostępni własną metodę płatności Allegro Pay i zmienia regulamin

Od 31 lipca 2020 r. Allegro wprowadza zmiany w regulaminie. Portal zmienia prowizje, większość oczywiście podnosi, ale najważniejszą innowacją, która ma być udostępniona wybranym klientom już niedługo jest nowa metoda płatności: Allegro Pay.

Allegro zdradza na razie niewiele szczegółów o Allegro Pay.  Nazwa nowej metody płatności pojawiła się w komunikacie dotyczącym zmian w regulaminie.

„Wkrótce udostępnimy wybranej grupie kupujących nową metodę płatności: Allegro Pay. Uzupełni ona metody płatności dostępne obecnie w serwisie. W związku z tym, że przygotowujemy tę zmianę, już 31 lipca zaktualizujemy regulaminy. Więcej informacji o Allegro Pay podamy już niedługo” – informuje Allegro.

Serwis cashless.pl podejrzewa, że Allegro Pay może być nową bramką płatniczą do obsługi transakcji klientów kupujących na Allegro. Portal przypomina, że w lutym br. „Puls Biznesu” napisał, że Allegro chce uniezależnić się dostawców innych usług finansowych. Zamierza powoli rezygnować z usług PayU, które jeszcze do niedawna miało wyłączność na obsługę transakcji klientów kupujących na Allegro. 

W lutym w portalu wiadomoscihandlowe.pl informowaliśmy, że Allegro kupiło 100 proc. akcji spółki FinAi, polskiego start-upu zajmującego się usługami informatycznymi dla sektora finansowego. W wyniku transakcji liczący ponad 30 osób zespół FinAi stał się częścią zespołu technologicznego Allegro. Prawdopodobnie ten dział pracował nad nowym rozwiązaniem dla Allegro.

Zmiany cennikowe w Allegro, które wejdą od 31 lipca 2020 r. wprowadzone będą w działach Dziecko, Elektronika, Dom i ogród, Firma i usługi, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka, Kultura i rozrywka oraz Uroda. 
To pierwsza zmiana cennikowa od czasu wystąpienia w Polsce pandemii koronawirusa i - jak zapowiada Allegro - prawdopodobnie ostatnia w tym roku. Przykładowo, w części kategorii z artykułami dziecięcymi prowizja od sprzedaży wzrośnie z 8 proc. lub 11 proc. do 12 proc. Podwyżki dotyczyć będą również m.in. wyposażenia domu, obuwia dziecięcego, zabawek i wielu innych artykułów. Obniżka dotyczyć będzie podkategorii „Przedmioty ręcznie wykonane”, w której stawka zostanie zmniejszona z 15 proc. na 10 proc.

W działach: Dom i ogród; Supermarket; Uroda; Zdrowie; Kultura i rozrywka; Motoryzacja; Kolekcje i sztuka; Firma i usługi zwiększona zostanie wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w ofertach wyróżnionych z 50 proc. na 60 proc. wartości obowiązującej prowizji od sprzedaży. Zmiana dotyczy ofert z aktywną opcją Wyróżnienia lub pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie wystawionych w tych kategoriach.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • [okl 15.07.2020

    amazon was pożre

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.