16.08.2018/10:26

Amazon chce kupić sieć kin

Jeden z największych na świecie detalistów działających w przestrzeni e-commerce myśli o kupnie sieci kin Landmark Theatres.

Jak podaje dziennik „Vedomosti” powołując się na informację agencji Bloomberg, Amazon może kupić sieć kin działającą pod szyldem Landmark Theatres. Dołączenie do swojego portfela tej sieci mogło by uzupełnić biznes Amazona, który już ma własne studio kinowe i telewizyjne.

Firma ma poważnego rywala. Wśród zainteresowanych tą inwestycją jest też spółka Wagner/Cuban Cos.

Wiadomo jest, że właściciele Landmark Theatres, prowadzą już konsultacje na temat możliwej transakcji z bankiem inwestycyjnym Stephens. Decyzja jeszcze nie zapadła. Źródła bliskie rozmów zaznaczają, że negocjacje z bankiem mogą zakończyć się niczym.

Sieć kin Landmark Theatres działa od 1974 roku i jest ukierunkowana na wyświetlenie filmów niezależnych producentów.

Przypomnijmy, że wcześniej gazeta The Los Angeles Times pisała, że rozmowy z siecią Landmark Theatres prowadził wideoserwis Netflix. Jednak, firma wstrzymała negocjacje z powodu zbyt wysokiej ceny. Amazon na razie nie komentuje swoich planów odnośnie nowej inwestycji.

Historia tej marki sięga do 1994 roku i jest to obecnie jeden z największych sklepów internetowych na świecie. Platforma zakupowa zyskała swoją popularność dzięki sprzedaży książek w internecie co raz bardziej rozbudowując swoją ofertę. Obecnie w Amazonie można kupić produkty z każdej kategorii.

Do tej pory Amazon na terenie Polski uruchomił już 5 centrów logistycznych, w tym w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu. Każde z nich ma od 100 do 160 tys. mkw. powierzchni. Oprócz tego firma stworzyła Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku oraz oddział Amazon Web Services w Warszawie. Ogółem firma zainwestowała w Polsce już 3 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.