08.02.2017/09:41

Animex szuka lokalizacji na nowy zakład

Animex szuka 40 hektarów pod inwestycję w kolejny zakład w Polsce albo w Rumunii – podaje „Puls Biznesu”.

Krajowy gigant wieprzowo-drobiowy, do którego należą marki Berlinki, Morliny i Krakus, rozważa m.in. zainwestowanie w Rawiczu i Wągrowcu. Pod uwagę brane są też alternatywne miejsca, m.in. w Wielkopolsce. W grę wchodzi teren o powierzchni 40 hektarów, który miałby zostać zabudowany w 25 proc. Docelowo w nowym zakładzie ma pracować 3000 osób.

Taka inwestycja to wydatek rzędu 100-200 mln euro. Jej realizacja potrwa 2-2,5 roku. Z informacji „Pulsu Biznesu” wynika, że ostateczna decyzja o budowie zakładu jeszcze nie została podjęta.

W Polsce producent ma osiem zakładów mięsnych i jeden pierzarski. Roczne obroty grupy sięgają 4 mld zł, a eksport odpowiada za 25-30 proc.

Animex to część Smithfield Foods, amerykańskiego koncernu przejętego w 2013 roku przez chińskiego giganta WH Group, największego producenta wieprzowiny na świecie. Obroty giganta w 2015 roku wyniosły 21,2 mld dol.

Więcej na temat branży mięsnej - w środowym "Pulsie Biznesu"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.