07.04.2017/07:22

Apteki nie tylko dla aptekarzy - kolejny krok w procesie legislacyjnym

W czwartek odbyło się trzecie posiedzenie komisji Komisji Deregulacyjnej obradującej nad nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne. W komisji przepadła zasada apteka dla aptekarza. Inne ważne ograniczenia zostały niezmienione.

Posłowie wykreślili z projektu przepis zezwalający na prowadzenie aptek wyłącznie osobom z wykształceniem farmaceutycznym. Utrzymane zostały ograniczenia terytorialno-demograficzne dla powstawania nowych aptek. Nie będzie można otworzyć nowej apteki, jeśli w gminie przypada mniej niż 3 tys. osób na aptekę. Nowa lokalizacja nie może się znajdować w promieniu 1 km od już istniejących placówek. Na razie w mocy pozostaje też regulacja ograniczająca formę prawną firmy prowadzącej apteki do działalności gospodarczej lub spółki cywilnej.

Portal wiadomoscihandlowe.pl od początku szczegółowo relacjonuje przebieg prac nad nowelizacją. Projekt od początku spotykał się z krytyką wielu środowisk. Między innymi w marcu ostro skrytykowały go Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET, a 5 kwietnia cztery duże organizacje biznesowe – Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET – wystosowały apel do posłów o odrzucenie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.