24.04.2017/11:46

Atrium Plejada otwiera pierwszy pop-up store w Polsce

Rosnąca popularnością wśród konsumentów cieszą się wyroby spożywcze, ale również odzież, buty i rękodzieło wykonane przez polskich przedsiębiorców. Atrium Plejada, obserwując zmieniające się trendy na rynku handlowym, otwiera pierwszy koncept pop-up store. Cykl krótkoterminowych ekspozycji rozpoczyna oferta lokalnych przedsiębiorców. Pierwszym najemcą jest przedsiębiorstwo społeczne Dobroczyń! Od 8 kwietnia do 27 maja mieszkańcy Bytomia i okolic mogą w nim kupić wykonane ręcznie produkty, m.in. ozdoby, biżuterię, sztukę i kosmetyki.

Z raportu „Moda na polskość” przygotowanego na potrzeby projektu Konsument 2016 przez Ipsos wynika, że Polacy wybierają najczęściej produkty spożywcze od rodzimych producentów, ale również szukają ubrań, butów i naturalnych kosmetyków wyprodukowanych w Polsce. Atrium Plejada, wspierając lokalnych przedsiębiorców, otworzyło lokal o powierzchni 55 mkw. przeznaczony dla śląskich firm zaczynających swoją przygodę z handlem. Pierwszym najemcą jest przedsiębiorstwo społeczne Dobroczyń!, które w ramach swojej działalności zaprasza do współpracy osoby wykluczone społecznie. Odwiedzający centrum będą mogli kupić produkty, które pochodzą wyłącznie od Przedsiębiorstw Społecznych, m.in. ozdoby, rękodzieło, sztuka, kosmetyki, żywność pakowana o dłuższym terminie przydatności oraz bony na usługi świadczone przez przedsiębiorstwa. Pomysłodawcą i operatorem społecznego start-upu Dobroczyń! jest Fajna Spółdzielnia Socjalna, która w swojej działalności skupia się na przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, edukacji oraz zarządzaniu różnorodnością.

– Dobroczyń! to innowacyjny projekt, który ma na celu integrację lokalnych i drobnych przedsiębiorstw zajmujących się rękodziełem z rynkiem dużych centrów handlowych, a przy okazji promocję produktów przedsiębiorczości społecznej w miejscu zwykłych zakupów. Sieć wygeneruje dodatkowe miejsca pracy dla osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem. Projekt ma również na celu budowanie świadomości odpowiedzialnych zakupów. Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie bodźcem dla działań wielu Przedsiębiorstw Społecznych, przyczyniając się do ich gospodarczego wzmocnienia. W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Atrium Plejada jako centrum zakorzenionym w świadomości lokalnej społeczności i miejsca ich codziennych zakupów – mówi Bob Kamiński, prezes zarządu Fajna Spółdzielnia Socjalna, Oddział w Zabrzu.

Innowacyjnością jest nie tylko działalność najemcy, ale również format lokalu zaaranżowany na potrzeby młodych lokalnych przedsiębiorców – to pierwszy pop-up store w Atrium Plejada. Ta nietypowa formuła sprzedaży jest doskonałym narzędziem dla firm, szczególnie dla początkującego i drobnego biznesu. Krótkoterminowy najem, przeważnie do trzech miesięcy, to idealna okazja dla przedsiębiorstw, które chcą przetestować swój pomysł na biznes i nawiązać bliskie relacje z klientem. Kreatywne koncepty handlowe są bardzo ciepło przyjmowane przez klientów, którzy coraz częściej poszukują niszowych i unikatowych produktów, podkreślających ich indywidualizm.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • jurek 07.05.2017

  śmieszny sklepiczek bez konkretnego towaru wiza wi Carefura to zupełne nieporozumienie. Ale fajne jest to że sprzedają tam zupełni lokalsi i całkowicie są zaangażowani w to co robią. Przekonali mnie do siebie to sobie kupiłem tam torbę a żonie branzoletkę.

 • Mary 03.05.2017

  Bardzo przyjemny sklepik. Zastałam tam miłą nienachalną obsługę i wyszukałam sobie śliczną poduszkę i kartkę a wszystko to ręcznie robione. Obsługujący mnie pan opowiedział mi historię tej dobroczynnej firmy. Gorąco polecam.

 • Teresa 26.04.2017

  Dawniej było dużo wyrobów Spółdzielni Inwalidów. Działało wiele takich Firm. W Bytomiu też było ich kilka. Teraz został się tylko Świetlik. No i Fajna!

 • Robert 26.04.2017

  FAJNA w Bytomiu wiele robi. TAK TRZYMAĆ!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.