25.01.2017/11:36

Auchan żąda od swoich pracowników deklaracji o wpływach z 500 plus

Pracownicy sieci Auchan muszą wypełnić deklaracje, czy pobierają świadczenie w ramach programu Rodzina 500+, a jeśli tak, to w jakiej wysokości - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Rozmówcy gazety twierdzą, że osobom, które nie wypełnią przedkładanych im deklaracji, grozi się nawet zwolnieniem z pracy.

Jak twierdzi "DGP", powołując się na słowa pracownika jednego z hipermarketów Auchan w Bydgoszczy, w mieście tym zaświadczenie do wypełnienia otrzymało łącznie ok. 600 osób. Jednak tylko 10-15 proc. pracowników do tej pory wypełniło deklaracje.

Gazeta podaje, że oficjalnym celem zbierania oświadczeń jest "wyrównywanie szans pracowników przy korzystaniu z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych". Osoby otrzymujące świadczenie w ramach programu Rodzina 500+ dostawać miałby mniej pieniędzy z ZFŚS. Jednak pracownicy Auchan obawiają się, że zbierane przez francuską sieć dane w przyszłości posłużyć mogą do różnicowania poziomu płac.

Jak zauważa "DGP", podobne oświadczenia dot. wypłat z programu Rodzina 500+ otrzymali do wypełnienia pracownicy sieci Biedronka. W wypadku portugalskiego dyskontera, cała procedura odbyła się jednak w porozumieniu z organizacjami związkowymi działającymi przy firmie.

Do momentu publikacji artykułu w "DGP", sieć Auchan nie skomentowała sprawy.

Czytaj więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • moje zdanie 26.01.2017

    i dobrze!!!! Niech polacy dalej włażą do d..y zagranicznym firmom.

  • trele 25.01.2017

    Shitstorm in 3... 2... 1... GO!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.