17.05.2020/11:15

Biedronka do wydawców gazet lokalnych: Analizujemy zgłoszenia w sprawie pomocy w dystrybucji

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych dopytuje Biedronkę o temat dystrybucji ich prasy w dobie pandemii i twierdzi, że sieć zbywa je milczeniem. Przedstawiciele Biedronki odpowiadają, że cały czas trwa sprawdzanie wniosków o dystrybucję lokalnych wydawnictw.

Sprawa ma swój początek kilka tygodni temu, gdy Biedronka zakomunikowała, że w ramach programu pomocy małym przedsiębiorstwom rozszerzy z nimi współpracę. Do sieci zgłosili się poszczególni członkowie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z wnioskiem o dystrybuowanie ich prasy. Nie dostali odpowiedzi więc skierowali ponownie, tym razem już wspólnie, pismo do dyskontera w tej sprawie.

Jak informuje portal www.wirtualnemedia.pl, stwierdzili w nim, że są zaskoczeni odmową kolportażu. Podkreślili też, że sieć rozwija się coraz mocniej także w mniejszych miejscowościach, wypierając tym samym drobny handel, który jest jednym z głównych kanałów sprzedaży prasy lokalnej.

Dyrektor ds. komunikacji w Biedronce Arkadiusz Mierzwa odpowiedział postulującym, że odmowa cale nie nastąpiła, a analizy wniosków poszczególnych wydawców cały czas trwają. Dodał też, że program pomocy w pierwszej kolejności przeznaczony jest dla producentów żywności, a sieć i tak dystrybuuje już część gazet.

Wydawcy odpowiedzieli, że z pewnością nie są to gazety wydawców skupionych w SGL oraz stwierdzili, że po raz kolejny są zbywani przez dyskontera informacją o trwających analizach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.