29.08.2018/21:49

Biedronka pod ostrzałem związkowców. Solidarność zapowiada spór zbiorowy z pracodawcą

Solidarność działająca w sieci Biedronka rozpoczęła spór zbiorowy z pracodawcą. Jak poinformowali przedstawiciele „Solidarności” związkowcy domagają się m.in. skrócenia godzin w pracy w soboty, które zostały wydłużone po wejściu w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska wskazują, że o sporze zbiorowym nie może być jeszcze mowy, ponieważ właściwe pismo nie wpłynęło jeszcze do firmy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • gija88888 05.09.2018

    Co tu się dziwić? Rozmawiałem z tymi ludźmi - pracownikami. Główne narzekanie dotyczy zbyt dużej ilości obowiązków, braku ludzi, ciągłych zmian cen i tzw. non-food-u. Bardzo często działa tylko jedna kasa, do rozładowania jest ponad 20 palet, do zmiany prawie 200 cenówek i trzeba jeszcze spakować towar po akcji do dostawcy. Ci ludzie nie są w stanie fizycznie tego zrobić. Sama kasa nie wystarczy, po pół roku większość "siada". Nawet podwyżki nie zrekompensują tego. Według mnie potrzebna jest zmiana dotycząca 500 plus, tylko dla tych co pracują. W przeciwnym razie grozi nam bardzo poważna inflacja.

  • fe 30.08.2018

    to dlatego codziennie niskie ceny, że eksploatują pracownika, kiepsko płacą, w porównaniu z pracownikami sklepów na Zachodzie...kolonia musi być eksploatowana i cicho siedzieć bo jak nie to wymienią na Ukraińców, którzy za to będą harować... jeszcze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.