29.08.2018/21:49

Biedronka pod ostrzałem związkowców. Solidarność zapowiada spór zbiorowy z pracodawcą

Solidarność działająca w sieci Biedronka rozpoczęła spór zbiorowy z pracodawcą. Jak poinformowali przedstawiciele „Solidarności” związkowcy domagają się m.in. skrócenia godzin w pracy w soboty, które zostały wydłużone po wejściu w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska wskazują, że o sporze zbiorowym nie może być jeszcze mowy, ponieważ właściwe pismo nie wpłynęło jeszcze do firmy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • gija88888 05.09.2018

  Co tu się dziwić? Rozmawiałem z tymi ludźmi - pracownikami. Główne narzekanie dotyczy zbyt dużej ilości obowiązków, braku ludzi, ciągłych zmian cen i tzw. non-food-u. Bardzo często działa tylko jedna kasa, do rozładowania jest ponad 20 palet, do zmiany prawie 200 cenówek i trzeba jeszcze spakować towar po akcji do dostawcy. Ci ludzie nie są w stanie fizycznie tego zrobić. Sama kasa nie wystarczy, po pół roku większość "siada". Nawet podwyżki nie zrekompensują tego. Według mnie potrzebna jest zmiana dotycząca 500 plus, tylko dla tych co pracują. W przeciwnym razie grozi nam bardzo poważna inflacja.

 • fe 30.08.2018

  to dlatego codziennie niskie ceny, że eksploatują pracownika, kiepsko płacą, w porównaniu z pracownikami sklepów na Zachodzie...kolonia musi być eksploatowana i cicho siedzieć bo jak nie to wymienią na Ukraińców, którzy za to będą harować... jeszcze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.