11.01.2019/17:04

Biedronka poprawi wyniki sprzedaży

Według prognoz analityków Haitong Banku, należąca do spółki Jeronimo Martins sieć sklepów Biedronka zanotowała wzrost sprzedaży LfL o 2 proc. w ostatnim kwartale, w porównaniu z 0,8 proc. w III kw.ub.r. Poprawa wyniku LfL to głównie efekt mniejszego wpływu zakazu handlu w niedziele i zwiększonych zakupów przedświątecznych.

Eksperci prognozują, że sprzedaż Biedronki wzrośnie o 4,6 proc. przy stałych kursach wymiany i o 3,1 proc. w walucie euro.

Jak podkreślają analitycy Haitong Bank w IV kwartale 2018 r. otoczenie konsumpcyjne w Polsce było bardzo korzystne, a sprzedaż detaliczna żywności przyspieszyła z 1,9 proc. w III kw. do 3,6 proc. w październiku i listopadzie. Inflacja cen żywności spadła z 2,2 proc. w III kw. do 1,1 proc. w IV kw., ale wzrosły wolumeny sprzedaży.

Wciąż nie ma danych za grudzień ub. roku, który jest kluczowym miesiącem w IV kw., dlatego eksperci w przypadku sieci Biedronka „bezpiecznie” prognozują wzrost sprzedaży LfL na poziomie 2 proc. Oznacza to przyspieszenie kw. / kw. związane głównie z większą liczbą dni handlowych (5 dni bez handlu zamiast 8). Jeśli chodzi o inflację w koszyku, to zdaniem ekspertów mogła ona być zgodna z danymi za III kw. i była na poziomie 1,3 proc. pomimo niższego CPI żywności.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • biedronka jest niestety nadal zła 12.01.2019

    Nigdy nie będzie w porządku w Biedronce dopóki oprócz bałaganu, zamieszania, brudu i tego że sklepy są brzydkie i paskudne - nie będzie lepszej jakości gdyż na teraz nadal wszystko w zasadzie jest marnej jakości, śmieciowej. Nie kupuje tam za bardzo gdyż cokolwiek kupiłem byłem bardzo nie zadowolony lub to co kupiłem wyrzuciłem do śmieci jako strata gdyż było śmieciowe - taka jest ta podła, zła Biedronka. Zapomnieć też trudno jak bardziej podła, jeszcze bardziej śmieciowa, i traktująca ludzi jak niewolników tylko jeszcze gorzej niż teraz chyba trochę lepiej była wcześniej i nadal jest Biedronka - film też jest w Polskiej Telewizji o Biedronce, wcześniej pamiętam na przykład w Uwadze z TVN jak powoli to wyszło - jak traktowano ludzi pracujących w tej Biedronce - jak niewolników przez złych ludzi jak mafia i najgorsi przestępcy. Nadal tak jest kierowana przez takich ludzi. Jeszcze z opowiadań ludzi którzy tam kiedyś pracowali słyszałem jak bardzo śmieciowe były ich wtedy produkty.

  • Qwe 12.01.2019

    Zeby jeszcze takiego burdelu w tych biedronkach nie bylo.. I będzie ok

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.