17.01.2017/09:55

Biedronka zagospodarowała sporą część wzrostu budżetu konsumentów

Haitong Bank podsumowuje wyniki koncernu Jeronimo Martins, w tym Biedronki, a także ogłasza prognozy giełdowe na 2017 r. Według analityków, należy się spodziewać nawet 6% wzrostów wartości akcji wraz z prawem do dywidendy (cum).

W IV kwartale ub. r. Biedronka odnotowała imponujący wzrost sprzedaży LfL o 11,9%, przekraczając o 300 punktów bazowych konsensusu Reutersa. Zdaniem analityków Haitong Bank jest to rezultat m.in. poszerzenia asortymentu, a także znacznie bardziej intensywnej strategii marketingowej, obejmującej między innymi wprowadzenie kart lojalnościowych oraz wdrożenie szeregu atrakcyjnych promocji okresowych. Pozwoliło to firmie „zagospodarować” sporą część wzrostu rozporządzalnego budżetu konsumentów.

Dobre wyniki sprzedażowe w Polsce spowodowały, że w IV kw. wartość akcji koncernu wraz z prawem do następnej dywidendy (Q4 2y cum LfL) wzrosła o 15,7%, co upoważnia do prognozy, że w 2017 r. ich wartość może wzrosnąć nawet o 6%. Firma stawia jednak ostrożnie na 5%, ponieważ powtórzenie ubiegłorocznych wyników sprzedażowych może być trudne.

Sprzedaż Biedronki wzrosła w ubiegłym roku o 13% r/r w walucie lokalnej. Na ten wynik pozytywny wpływ miała większa o 190 pb od prognozowanej sprzedaż LfL, natomiast negatywnie wpłynęła niepełna realizacja planów otwarć nowych placówek. Firma Jeronimo Martins zapewnia, że 17 sklepów, których zabrakło w ubiegłym roku do realizacji planów rozwojowych, zostanie otwartych w roku bieżącym, co w sumie dałoby 117 nowych lokalizacji w całym roku 2017.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.